Bu mudur? / 11 aylıkken gece uykuya anneyle geçme 50 dakika mı alır?

sadeceanne soruyor: 4

Şimdiye kadar geceleri ben ya da baba ile 15-20 dakika civarında, yatağında masal pış pışla dalıyordu. Sonra yatak içinde oturmaya başladı, bu sefer de kendi kendine yatamadığı için uykuya dalma uzadı... Bir haftadır bana yapışma moduna geçti, benden ayrılıp da uykuya/yatağa gidemiyor, baba ile daha kolay. Ama onda da baba benden alıp salondan odasına geçerken çığlık kopuyor... Ayrılma anksiyetesinden mi dersiniz?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


YesilAnne

Bu aylarda ayrılma korkusu, emekleme/yürüme isteklerinin yanında bir de diş sıkıntısı eklenince oldukça enteresan davranışlar sergiliyorlar. Bence çok normal, aynı şeyleri yaşadık yaşıyoruz da.

Fakat özellikle ilk gece uykusuna geçerken bence baba yerine siz devreye girseniz, daha sakin ve huzurla uykuya geçer gibi geldi bana


sadeceanne

Yeşil anne, çok sağol, iki gecedir havanın iyice kararmasını bekliyoruz, daha iyiyiz :)


sadeceanne

Yeliz, hatırlıyorum tabii, hatırlamaz mıyım.... ben de dönemsel diye düşünüyorum.. Sanırım yürümeyi tamamen çözünce biraz daha rahatlayacak..


sadeceanne

Başak, süpersin sağol!! Sabah 10:00 ve öğleden sonra 15:00 gibi uyuyor.. 1'er saat civarı.. Ama şimdi onlar da yarımşar saat sarkıyor sanki.. Gece de 20:30'u buluyor.. Sanırım havanın iyice kararması gerekiyor.. Gece de uyanıyor bazen. Ya diş, ya da genel büyüme ile sıkıntılar söz konusu...Cevaplamak için Üye ol