Neşe Erberk joyfull house hakkında bilgi...

vasi soruyor: 7

Çorlu'da Neşe Erberk Anaokulu açılıyor. Çocuklarını bu okulların diğer şubelerine gönderen arkadaşların tecrübelerine ihtiyacım var. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sevgiler...

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


iflah_olmaz

bende konyadakini merak ediyorum...


SimgeAda

ben gondermedım ama bır arkadasım ıstanbuldakı bır subeden cok uzucu bır sekılde cocugunu aldı. sonucta francasıng sıstemıyle acılıyor bu okullar. oyle olmasa da nese erberk sadece 3 tane cocugu olan bır anne. hıc bır egıtımı vs. yok. kurumun basındakı ınsanları ve egıtım kalıtesını sız orada acılan okula gıderek anlayabılırsınız bana gore.


efme

tavsiye etmiyorum istanbul şubelerine gittim. zaten okul değil ne amaçla yoluyorsunuz bilmiyorum ama


eymenim1tane

bluemoon  denizlideki bir çocuk gelişimi mezunu arkadaşımdan duyduğum kadarıyla denizli joyfuul da çocuk gelişimi üzerine eğitim almışçok kişi yokmuş...kendisi ve kardeşide çocukgelişimi mezunu ve onlar bile o okulutavsiye etmiyor...Bende eskişehirde arıyorum ama  sanırım küçükşeyler için herkez daha iyi diyor ama denizlide varmı bilmiyorumburmeh

ben de joyfuull un eskişehirdeki şubesini inceliyordum. anne-bebek oyun gruplarına aktılmak istedim.  eymenim1tane siz kreş konusunda karar verdiniz mi? siz de eskişehrde yaşıyormuşsunuz.


iflah_olmaz

konyadaki de hiç beklediğim gibi çıkmadı.


erkekbabasi

Joyfull House Halkalı subesi icin soylenecek cok sey var: büyük, sıcak ve donanımlı bir bina.. Ama aynı oranda "yetersiz" bir eğitim kadrosu...Öğretmenler özverili ve gayretli kendi çaplarında ama, öyle tecrübesiz ve toylar ki! Çoğunun ilk eğitim yılı. Minimum ücretle çalıştırabilmek için olsa gerek; sınıf ögretmenleri yeni mezun olmuş, yardımcı öğretmenlerse lise son sınıfta falanlar.. En fazla lise mezunları.. Çocuğun memnuniyetinden çok; veli memnuniyetini ilke edinmiş bir kurum. Kadronun çoğu bir sonraki yıla taşınmıyor. Ucretleri peşin almamaları ve ayrılma durumunda ( 1 ay önceden haber vermiş olmak kaydıyla) sorun çıkarmamaları artı hanelerine yazılabilir objektif bakmak gerekirse ama; yanlış tutumları dolayısıyla oğlumun ruhuna verdikleri zararı düşündükçe bu artılar devede kulak sayılır! :(( Kuzu gibi bir çocuğunuz varsa deneyip kendiniz tecrube edebilirsiniz, size kalmış. (Beklenti ve öncelikler değişkendir sonuçta..) Ama şahsen oğlumu, eğitim kurumu olmayan bir okula gönderdiğim için son derece pişmanım. :( Iyice araştırmadan, imkanlarına ve ciciliğine aldanmayın!!!Cevaplamak için Üye ol