güneş kremi...

aysenaz soruyor: 10

kızım sarışın ve beyaz tenli...güneşte çıktı meydane :) güneş kremi tavsiye edermisiniz...geçen yıl sebamed 50 faktör kullanmıştım memnunum aslında ama başka tavsiyesi olan varmı...bir de vichy 50+ yı önerdiler ama kafam karıştı...tavsiyeniz???

Bu soruyu cevapla


20 Cevap


lugesya

ben bugun coppertone aldım +50


barok

 3 aylık bebek için coppertone 50 faktör bebek losyonu ,mu mustela mı yoksa sebamed mi iyidir,  araştırdığım kadarıyla 6 ay altı bebeklere güneş kremi önermiyorlar illa kullanılacaksa çinko oksit içeren olacakmış hangi krem çinko oksit içeriyor acaba ?


Daphnes_Mum

Denize gittiğimizde civardaki eczanelerde yalnızca sebamed +50 faktör bulup onu almak zorunda kalmıştım. Sadece tatil süresince kullandım. Siz bu kremleri normal günlerde de kullanıyor musunuz, yoksa yalnızca denize giderken mi?


ekim_

Ben mustela kullanıyorum.Mineral ve organik filtre içeriyorlar, ki bu çok önemli..yüz için ultra high protection (50+)krem kullanıyorum(biraz yoğun). Vücut için sprey formu daha pratik;30+ uygun..


ekim_

Barok, mustela tam aradığın ürünDaphnes_Mum

Aslında aradığım mustela idi ama maalesef bulamayınca sebamed'e talim etmek zorunda kaldık:(


ekim_

Olay şu:Mineral filtreler ciltten emilmiyor ve güneş ışınlarına karşı mekanik bariyer oluşturuyor.Bu nedenle tavsiye ediliyorlar


Damla

30 faktörün üzerinde kimyasal oranı çok artıyor diye biliyorum. Yani 30-50 arasındaki ekstra koruma, o aradaki kimyasala değmiyor gibi. Ama mineral ve organik konusuna hakim değilim. Gerçi oğlum buğday tenli, hemen kararıyor ama ben çok beyazım, kendime de 30'un üzerinde kullanmıyorum ve koruma için yeterli geliyor.kuzum

http://www.slingohikayeleri.com/iyilik-saglik/gunesten-korunmak-icin-kullandigimiz-spfli-urunler/

buradaki yazıyı okuyun lütfen, 30'un üstü önerilmiyor ve gerekçeleri yazıyor.


fulyaderin

Mustela 50+Cevaplamak için Üye ol