6 aylık bebeğim ayağının tekini basamıyor

julyasia soruyor: 5

merhabalar
6 aylık bir kızım var 1 haftadır dik olarak durmaya başladı. sağ ayağını çok güzel basarken sol ayağını basamıyor, parmağının ucunda duruyor. daha küçük diye çok dikkate almadım
ama bugün kayınvalidemler ısrarla ayağında bir sorun olduğunu söyleyince çok canım sıkıldı. doktora da soracağım ama önce size sormak istedim. böyle bir problem yaşayan ya da duyan oldu mu ?? yoksa biz mi evham yapıyoruz ??

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


aytude

daha küçük zamanla gelişecektir. Aynı şekildeydi bizimkinde de. kaslarını kuvvetlendirmesi için daha vakit var.


selencem

bizimkinin de sag ayak daha paytak. doktorumuz yuruyunce duzelir, bakariz filan dedi, hic ustunde durmadi. eminim sizinki de oyle yapacaktir. robot degil yahu bu cocuklar, solak olmadigini anliyorsunuzdur belki boylece :)


nesejoy

daha cok kucuk dert etmeyin. kizim 8-9 aylikken sag ayagini yana basiyordu. fizik tedavi dktoru olan ablam cok dert etti ve ortopedist arkadasina goturduk. ortopedist cocuk duzgun yurumeden boyle sorunlarin anlasilamayacagini soyledi. duzgun kendi kendine yurumeye baslamadan 1 ay once bile biz elinden tutup yuruttugumuzde disa basiyordu ama kendi yurumeye basladiginda hic sorun kalmadi.


julyasia

teşekkür ederim arkadaşlar
bugün kızımı aşı için sağlık ocağına götürdüm. oradaki doktora şikayetimi söyledim. kalça çıkığına bakıldıysa ve orada sorun çıkmadıysa büyük ihtimalle bir problem yoktur dedi.  kendisi de muayene etti bir problem göremedi. ama gene de takip edin olmazsa bir ortopediste göndeririz dedi.
bir kaç hafta takip edeceğiz durumunu bakalım ne olacak


Phaloe

Oğlumda 6 aylıkken sol ayağının üzerine hiç basmıyordu.:) Aynı korkuyu bizde yaşadık eşimle ve doktora gittik.Bir sorun olmadığını öğrendik.Şimdi sol ayağını sağ ayağından daha iyi kullanabiliyor.Endişelenmeyin hiç.Cevaplamak için Üye ol