formül süt,mama

asli_asli soruyor: 5

iyi günler. bebeğim şu an 3 buçuk aylık. yaklaşık 1 aydır sütüm kesildi. naptıysam sütümü geri getiremedim. bebeğimi şu an aptamille besliyorum. sizce kesilen süt tekrar geri gelir mi? bi de mama ile beslenme ileride bebeğimde sorunlara yol açar mı nolur bana yardım edin.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


jildando

Sut gelirmi onu bilemiyorum, ama bende mama verdim. Kızım su an 3,5 yasinda bugune kadar bir skıntı yasamadık, bagisiklik sistemi kuvvetli, boyuna gore normal kilosunda bir cocuk simdi. Oglumda boyuna gore normal kilosunda. Boyları yasilarına gore ikisininde fazla uzun ama esimde bende uzun boyluyuz, genetik yani mama ile alakalı degil.


asli_asli

çok ama çok teşekkür ederim.içimi rahatlattınız. peki siz hangi mamayı verdiniz. ben aptamil kullanıyorum ama daha iyisi varmıdır acaba?


jildando

bende aptamil kullandım


ozdenin_oykusu

benim kızım da 3 aylık.2 hafatdır süt falan ok daml damla.ben sağarak besliyorum kızımı.ben de aptamil 1 kullanıyorum.ama 2 gündür sürekli sağıyorum.yine d egünde sadece 150 ml oluyor olmuyor


angelique

benim de kizim dogdugundan beri emmedi, hep sagarak verdim sutumu. ama gecen hafta yasadigim uzucu bir olay sonucu sutum azaldi ve yetmemeye basladi simdi mama da veriyorum. sutun tekrar geri gelmesi icin 2 saatte bir emzirmek ya da sagmak gerekiyormus. ben yapamadim, 2 saatte bir sut saginca bebekle ilgilenmeye zamanim kalmiyordu, mama takviyesini sectim. ama sik sik emzirerek gercekten istiyorsaniz belki sutunuz tekrar artar. en onemlisi moral.Cevaplamak için Üye ol