ÇOCUK TİYATROSU

zeynepece soruyor: 3

Günaydınlar,

haftasonu ortaköy kültür merkezinde pamuk prenses ve yedi cüceler adlı oyun için bilet almıştım. kızımda çok heyecanlıydı yaşasın tiyatyoya gidiyoruz diye. salona girdiğimizde içerisi kalabalıktı ve bir genç balon hazırlıyordu çocuklar için. bizimkisi o balonların çıkardığı sesten o kadar rahatsız olduki eve gidelim diye ağlamaya başladı. ben pamuk pyensesi seyyetmek istemiyorum diye tutturdu.
Bu aslında ikinci deneyimimiz ben bu sefer bu korkuyu aşacak derken daha kötü oldu. Kalabalıktaki gürültüye karşı çok duyarlı, arabada sevmediği bir müzik olduğu zamanda hemen kısarmısınız şunun sesini der mesela, hemen rahatsız oluyor,
kuklaları görmeye hiç tahammülü yok zaten anlamadım, bir uzmandan yardım almayalım galiba

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


AOA

merhabalar.. bu yaşlarda çocuklar bu tip kalabalıklardan rahatsız olabiliyorlar aslında. ve bize anlamsız gelen şeylere tepki gösterebiliyorlar. bir süre daha bekleyin derim henüz 2,5 yaşında. ama 3 yaşına doğru aynen devam ederse uzmandan yardım alabilirsin bence.


eylemyigit

zeynepece,yazdıklarınız ban çok tanıdık geldi:)Benim oğlum da yüksek sese karşı duyarlıydı-daha yeni yeni aşıyoruz-karanlık,kalabalık da olunca korkabiliyorlar gerçekten.Ama zamanla daha da güvende hissettikçe hafifliyor bu korkular.Ama Yiğit'i hala sinemaya gitmeye ikna edemedim.Son tiyatro etkinliğimizse(3.oldu) gayet iyi geçti.


zeynepece


çok teşekkür ederim, bunları duyunca biraz daha içim rahatlıyor. o zaman ben pes etmeden tekrar bir götürmeyi deneyeyim:) Birde zaten bugünlerde bana beni tekrar götürürmüsün diye soruyo, bu sefer korkmayacakmış söz veriyo bana, zamanla geçer heralde bu tedirginlik
Sinema ortamı biraz daha karanlık ve farklı  biraz daha zamanları var gibi gözüküyo...Cevaplamak için Üye ol