3 lü tarama sonuçlarıma bir de siz bakar mısınız ?

zlyha06 soruyor: 5

Doğumdaki yaş : 40.8

Gebelik haftası : 17+4
Ağırlık :69
Trisomy 21 için biyokimyasal risk / 1:1153
Yaş Riski / 1:104
NORAL TÜP DEFEKT/ <1:10000

AFT 39.8 IU/ml     1.09
HCG  8538 mIU/ml    0.41
uE3   1.47 ng/ml
Metod : BPD Hadlock

TRISOMY 18 Riski / 1:6246
NORAL TÜP DEFEKT (NTD) TARAMA SONUCU : Nöral tüp defekt için düzenlenmiş AFT MoM değeri (1.09) risksiz bölgede bulunmaktadır.

Yaş riski olduğunu söylediler bunun farkındayım fakat çocuğum down sendromlu olsa dahi aldırmak gibi bi düşüncem yok, embriyo sentez yaptırmayı pek düşünmüyorum ama insanın aklında sorular oluşuyo yaş dışında bir riskim var mıdır ? Siz ne önerirsiniz ?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


tiara

Yas riski standarttir.biyokimyasal risk bireyseldir-ki sizinki yüksek degil. Zaten aldirmayi düşünmüyorsaniz ileri tetkik anlamsiz olur. Hatta aldirma düşüncesi yoksa üçlü test bile gereksiz. Dipnot düşeyim, tüm bu değerler olasılık sadece..yani 1/60 der 1/59luk payda gerçekleşir çocuk saglam olur, 1/10000 der 1/10000lik ihtimal gerçekleşir çocukta patoloji olur. Görünen o ki sizin biyokimyasal riskiniz yüksek değil..


ciciki

Sonuclara gore kafani takip moral bozma bu sonuclar bile guvenilir degil yegenime dovn sendromlu dediler 60/1 ihtimaldi amniyosentezde yapildi sonucta kizimiz dunyaya geldi ve cok saglikli simdi iki yasina girecek hersey rabbimin elinde egerki aldirmayi zaten dusunmuyosan hic kafani bulandirma hamileliginin tadini cikar


GOGO05

bence yaşınıza göre gayet iyi ben 29 yaşındayken 1/218 di yaşınıza göre riskiniz normal


farklibirben

ben de hamilelik haberimi kısa süre önce aldım nerden başlamalıyım ne yapmalıyım hiç bilmiyorum:(


arelll

hiç kafanıza takmayın benimde teyzem 40 yaşında doğum yaptı doktor down sendronlu olcak kesinlikle aldırın diye çok ısrar etmişti ama kendisi eşi karşı çıktı aldırmadı  amniyosentezdede düşük riski oluyo denildi diye yaptırmadı ve şuan kızımız 8 yaşında aksine cin gibi maşallah doktoruna gidip bakın bu aldır dediniz kızım dediğinde doktor özür diledi onlardan inanmayın doktorlara yanıldıkları illaki oluyo aldırmak çok günah bi cana kıymak dua edin bişi olmaz allahın izniyle Cevaplamak için Üye ol