Ataşehir ya-pa

elifacarbudak soruyor: 5

Merhaba, Ataşehir Ya-Pa (Yaşam Paylaşım) çocuğu olan var, memnuniyet / memnuniyetsizlik bildirebilecek olan var mı? Eylül'de 3,5 yaşında olacak kızıma yeni bir kreş arayışındayım. Başka tavsiyeleriniz de olursa sevinirim. Teşekkürler...

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


Asozen

Merhaba, ben okulla ilgili bir deneyimim yok. Ancak şöyle bir olaya şahit oldum, geçtiğimiz sene küçük kızımı hafta içi bir tiyatro gösterisine götürmüştüm ve gittiğimiz oyuna bu okulun öğrencileri de gelmişlerdi, öğretmenler ile birlikte. Tiyatro oyunu boyunca, okulun çocukları kah koltuklarda zıpladılar, kah uyuyakalan çocuk koltuktan düştü, yapmadıkları zıpırlık kalmadı. Ama görevli tüm öğretmenler malesef ellerinde telefon, asla be oyunla ne çocuklarla ilgilenmediler. Çocuklardan biri uyuyakaldığı koltuktan kayıp düşünce ben müdahale edip kaldırdım ona rağmen hiç biri yerinden kalkamadı. Telefonlarıyla uğraşmaktan geri kalmadılar. Bu tavırları çok rahatsız ediciydi. Tamamen tesadüf eseri gördüm bunları. Hatta küçük kızıma okul arayışında iken, bu okulla gidip görüşmüş ve sahibi ile tanışmıştım. Bu olaydan sonra kendisine yaşananları anlatan bir mail de attım, ama geri dönüş olmadı. İçerde işler nasıldır bilmiyorum ama dışardan ben böyle gördüm. 


mermaid_77

Merhaba, bizim bu sene 3. yılımız Ya-Pa Ataşehirde. Mezun oluyoruz.  Kendi adımıza hiç sorun yaşamadık diyebilirim. Kızım her gün mutlu gitti okuluna. Eğitim ve çocuk gelişimine katkısından oldukça memnun kaldık.


deryat

merhaba; bizde 4 senedir ataşehir yapaya gönderiyoruz. kızım mezun oldu ilkokula başladı. oğlumu bu sene başlattık. gerek eğitim gerekse rehberlik anlamında oldukça memnunuz. herşeye referans olunmaz ama konu çocuk olunca gönül rahatlılığı ile verebilirsiniz. Bence okul kurucusu Deniz hanım ile görüşün derim bir anne ve öğretmen olarak deneyimleri bize iyi geldi. 


gamzeelif58

Bizde yapaya bu sene başladık eylülde, Ece'de bizde  memnunuz. Öğretmenleri kızımla çok güzel ilgileniyor. Okula başlayalı iki ay olmamıştı daha tuvalet eğitimini bile  hemen verdiler. Okul psikoluğu  ile düzenli görüşmeler yapıp, sürekli bilgi alıyoruz. Bende Derya hanıma katılıyorum içim oldukça rahat, bir çok okul baktım ama kimse Deniz Hanım kadar bilgi veremedi.


elizim8

Merhaba, ben de oglum icin Atasehir'de kres bakarken Yapayı  gezmistim fakat ben okulun fiziki kosullarini yetersiz buldum. Sonrasinda Atasehir Azra Anaokulunu onerdi bir arkadasim gorusmeye gittim ve aslinda bir anaokulunun egitiminin ve ogretmenlerinin nasil olması gerektigini oraya baslayinca gordum. Asiri derecede pimpirikli bir anne olmama ragmen yilmadan her sorumu her gun her saat cevapladılar. Artik gayet huzurluyum cunku biliyorum ki oglum Azra'da evde oldugundan bile daha guvende. Oglum seneye yuvadan mezun olacak bense kızıma 5 aylık hamileyim💗 buaralar oğlum içinse ilkokul arayisindayim🤦��‍♀️ Hepimize kolay gelsin sevgili anneler🙏Cevaplamak için Üye ol