bebek yastığı

Aysegul_ soruyor: 10

bebek yastığı ne kullanıyorsunuz? ben kayınvalidemin yaptığı yün yastığı kullaıyordum ama çok memnun değilim hem artık terletiyor hem de sürekli birbirine yapışıp aşırı inceliyor, söküp elimle ayırıp tekrar dikiyorum zor oluyor. internette yataş'ın gördüm ama çok mu kabarık anlayamadım ince bir şey olsun istiyorum. park yatağın uyku setinin yastığı var ama uyduruk bişi çok kabarık kullanılamıyor nerdeyse oturur pozisyona geliyor çocuk :) yine yorgan olarak da ne kullanıyorsunuz

Bu soruyu cevapla


31 Cevap


Aysegul_

ben ilk aylarında 1  aylıkken bu kusma nedeniyle doktoru başını yükselt yatağın altına birşeyler koy demişti. Ben normalde gerekli gereksiz bir sürü şey alırım ama nedense bu sevibebenin ürününü almamıştım muhtemelen geç gördüm, bana da çok fonksiyonel bir şey olarak gelmişti gözüme. Yalnız ben yatağının altına yükseltecek bir şeyler koydum ancak sürekli aşağı kayıyordu eğimli olduğu için yatağın ortasında buluyordum kalktığımda çocuğu bir işe yaramamış oluyordu. bunda öyle bir problem oluyor mu acaba yeşilanne?


Aysegul_

Ben de istemiyorum artık yün yastığı bıraktım, şu an onu kullanmadığım için yastıksız yatıyor. Zaten bizimki çok ince bir şeydi iki gün başını koyunca da nerdeyse dümdüz oluyordu ama normalde allerjik bünyeli kişilere filan da yün önerilmediği için bizimki henüz alerjik olmasa da kullanmak istemiyorum çok sağlıklı değil. ama ne bileyim alışkanlık heralde yastık kullanma isteği yerine başka bir şey mi alsam diye düşünmüştüm:)


Tunam10

Sevi Bebe Çok Fonksiyonlu Yatış Yastığıyeşil anne bahsettiğin bu sanırım. peki bunu park yatağın ara katına viskon yatağın üstüne koysak çok yüksek olur mu?hoş yanlarında destek var ama.


iptal_uye

biz de hala yastıksız yatıyoruz. yeni doğduğunda hastanedeki danışman bebeklerin yastıksız yatırılması gerektiğini, aksi halde boynunda hasara neden olabilceğini söylemişti. burcunun dediği gibi sadece hasta olduğunda rahat nefes alması için yastıkla-eğimli yatırdım kızımı.


Aysegul_

neyse ben de vazgeçtim yastık olayından zaten şu an yastıksız gayet güzel yatıyor. elenche boyun hasarı olayını hiç duymamıştım bizim dr birşey dememişti yastık olayına inşallah problem olmaz.i gerçi dediğim gibi bizimki nerdeyse düze yakın bir yastıktı. Peki yorgan ne kullandınız arkadaşlar?Aysegul_

www.neyne.net/Bebek-Ve-Uyku-Bebekler-Icin-Yastik-Kullanimi.aspx
burda yastık ile ilgili bilgi vermiş. sevibebenin yastığı burda tarif edilen gibi sanırım. biz de yatak şiltesinin altına birşeyler koyup yükseltmiştik çok kustuğu zamanlarda.


Aysegul_

www.neyne.net/Bebek-Ve-Uyku-Bebeklerde-Yastik-Secimi-Nasil-Olmalidir.aspx
burda da aynen benim kullandığım gibi anlatmış. neyse içim rahatladı :)


YesilAnne

Tunam10 kesinlikle aldığınıza pişman olmazsınız, tavsiye ederim hemen alın. 


Biz park yatak almamıştık, oda takımındaki karyolasına yatırana kadar ilk 4 ay Pierre Cardin' in bir beşiğini almıştık  Bilirsiniz o tür beşiklerde ince ,süngerden yatak niyetine bir şilte vardır. Biz o şiltenin üstüne koymuştuk bu yatağı. Ve hiç problem yaşamadık. Yalnız bizim sünger şilte ince olduğu onun altındada sunta şeklinde sert malzeme olduğu için, rahat oldu. Yani bebeklerin yatacağı yatağın biraz sert olması gerektiğini biliyorum. 

Tunam10,yükseklik önemli değil, birşey olmaz. Ama baktın ki çok yumuşak oldu , yatağı kaldırıp koymayı dene. Bir de aldığında kılıflarını yıkarsın tabiki de içlerindeki sünger malzemeyi yıkmana gerek yok. 

Draysegul, biz bu yatakta hiç bir kayma problemi yaşamadık. Daha doğrusu hiç bir problem yaşamadık.
Ama artık bebeğin 4 aylık olmuş, bu yeni doğanlar için.

Keşke aldığımın markasını hatırlasam. Çok memnun kalmıştık ondan,inşallah sevi bebeninki de güzeldir.
asli_arda

mrb ayşegül benm de bebeğim 4 aylık ben yataştan aldığım yastığı kullanıyorum ne çok kabarık ne de çok sert ben çok memnun kaldım tavsiye ederim.


didemnurcan

Tunam selam,
Ben yan yatırma yastığı almıştım am a Caganın kıprasıklıgı sebebi ile hic kullanamadım. Dilersen sana verebilirim.
http://www.joker.com.tr/urun.aspx?stkID=1209Cevaplamak için Üye ol