buzluga atılan yemekler

caniko soruyor: 2

Bebek için günlük pişirilen yemeklerden bir kısmı buzluga atılıp daha sonra bebegin yemesi icın cıkartılabilirmi. Tereddütte kaldım. cevabınız ıcın teşekkurler

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


YesilAnne

caniko, 


Biz, Tenten için yaptığım çorba vb. ek gıdaları aşağıda linkini verdiğim saklama kapları ile buzlukta muhafaza ediyoruz. Normal şartlarda günlük çorba zaten içiyor buzluktakiler acil durumlar için bekliyor fakat çok beklemiyor. Yani biz de acil durum çokça olabiliyor :) Bu kaplar gerçekten çok kullanışlı. Buzluktan çıkardığınız an benmari usulü hemen direkt kaynatabiliyorsunuz. Kaynamaya dayanıklı yani. Ya da dışarı çıkacağınız zaman(uygun hava şartlarında), yoğurdunu veya mevye püresini hazırlayıp bu kaplara koyabilir ve çantanıza gönül rahatlığıyla taşıyabilirsiniz çünkü asla akıtma yapmıyor. Kapakları çok sağlam. Gibi gibi..

Onun dışında yoğurdu ben ilk başladığımız zamanlar ufak cam kavanozlarda günlük tutuyordum. Zaman geçtikçe 2 günlük tutmaya başladım. Dahada büyüdükçe yarım litrelik sütaş cam günlük süt ile borcam kaba turardım ve buda 4 gün falan giderdi.

YesilAnneCevaplamak için Üye ol