tarhana ve mercimek çorbası vermeye ne zaman başlanır.

limonnx soruyor: 5

selam dünyanın en güzel çocuklarına sahip olduğunu benim gibi düşünen anneler :)) kızım 3 gün sonra 6. aylık olacak, daha yumurtalı peynirli kahvaltıya geçmedik bana bizim aylarda öğünlerini yazan olursa çok sevinirim, et ve tavuk ve balık başlamadık onlara 7. aydan sonra diye yazılan arkadaşlardan zaten okudum şimdiden teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


CiciAnne

http://birannedogdu.blogspot.com/p/beslenme-dosyas.html

Şöyle bir şey yapmıştım işinize yararsa...

6. ayda biz alerjenler dışında tüm gıdaları vermeye başladık. 1 yaşından sonra da alerjenler arasında 3 er gün bırakarak onları denedik.

Mercimek çorbasını 6 aydan sonra içmeye başladı.
Tarhana salça sınıfında olduğu için onu daha geç başladık. Sanırım 9-10 ay civarı.


tazmin23

ben 6. ayında tarhana çorbası verdim ama salçasız,tuzsuz pişirmiştik çok da sevmişti.mercimek corbasını gaz yaparsa diye biraz geç verdik çünkü oğlum çok gazlıydı ve bu konudan çok çektik.


fatmagunes

bizdeki sıralama şöyle :

6. aydan sonra
- sebze çorbası ( patates+havuç+pirinç ) 
- yoğurtlu çorba
- salçasız ve tuzsuz tarhana çorbası

7. aydan sonra
- sebze çorbası + mercimek + ıspanak / brokoli
- çorbalara kıyma ilavesi


limonnx

slm fatma güneş sebze çorbalarını bende yapıyorum brokoli yi kullanıyorum, karnabahar, bürksel lahanası, pırasa bunları dönüşümlü olarak patates- havuç -pirinç üçlüsüne katıyorum, tarhanayı vermeyi düşünüyorum zamanı geldi artık =)salçasız 1 çay kaşığı zeytin yağ ile 7. ay olunca et ilavelerine başlarız artık. makarna ne zaman başlıyorlar yemeğe bilginiz vardır birde baklagiller =)


fatmagunes

ben henüz makarna vermedim, kırmızı mercimek dışında baklagil de vermedim, çorbalarına minik ekmek parçaları ekliyorum birkaç gündür, hoşuna gitti oğlumun. fasulye, nohut oğlum için erken olur sanırım, 9. ay kontrolünde sorarım diye düşünüyorum.Cevaplamak için Üye ol