Kreşde zarar gören çocuğunuz olursa???

senayc soruyor: 5

Yiğit 26 aylık. Kreşe de dün yüzü çizilmiş,bir arkadaşı çizmiş. Kim olduğu muamma. Daha önce de kaç kere ısırıldı,yüznde çizikler oldu yine. Ne yapmalı? Okul müdürüyle öğretmenle ne konuşmalı?(tabii ki konuştum ama dün yine çizilmiş) Yiğit in şimdiye kadar sınıfında kimseye zararı olmadı. Biz de mi tırnaklarını uzatalım?

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


Saduman

biz ilk başladığımızda öğretmeni alnındaki morlukları göstererek,bunlar burda olmadı(sanırım öyleydi) geldiğinde vardı dedi.o anda farkettik ki hiç böyle olasılıkları düşünmemişiz.kreş ortamında gerçekten kaçınılmaz durumlar bunlar,yönetimle görüşseniz  en azından tırnak kontrolu yapılabilir(bizim kreşte haftada iki gün kontrol ediliyor),ısırmaya karşı emzik kullandırılabilir.başka da düşmeye ve çarpmaya da bir önlem yok evde de aynı olasılık var.dün bizim kreşte de büyük sınıflarda bir çocuk balonun peşinden koşarken masaya çarpmış ve kaşı yarılmıştı,bu nasıl önlenebilir bilmiyorum bütün çocuklar için bu risk var.bütün çocuklar aklı selim kazasız belasız büyüsün.. 


annecugun

Ogretmenler saat 4 gibi ayrilip cocuklari yardimci ogretmenlere birakiyorlarsa, okulun ana okulu faaliyetleri saat 4 te tamami ile bitmis olmali, yardimci ogretmen sorumlu ogretmen olmadan ogrenciler ile birlikte bulunamaz. Okulunuza ya da krese bu durumun pratikte gecerli olabilecegini ama yasal boyutunun ne oldugunu sorun. cunku gercekten enteresan bir durum.
sinifin yasal sorumlusu ogretmendir, bu nedenle tum olaylar onun sorumlulugu altindadir. okulda bunun devamliligini saglamaya mecburdur.


Ozge

Annecugun tavsiyelerin icin sagol. Sabah 6 bucuk-7 gibi ogretmen is basi yapiyor, bundan dolayi olsa 4 de ayriliyor. DIgerleri de ogretmen, bir sinifa genelde 1 daha deneyimli 1 de daha genc diyelim ogretmen bakiyor. Aslinda 4 de aktivite bitmiyor, 5 gibi bitiriyorlar genelde ama tabii dedigin gibi daha deneyimli olan 6 ya kadar kalsa daha da iyi olur, muhtemelen gunde 12 saat calismasi beklenemiyor sanirim.


senayc

Okul müdürüyle ve sahibiyle uzun uzun konuştum,sahibi aynı zamanda çocuk psikoloğu.  Daha dikkatli olacaklarını söylediler. Bu hafta çok üst üste gelmesi sinirimi bozdu.  Yine de yaklaşımları çok içime sinmedi benim. Kreşe karşı güvenim tamdı ama müdürünve sahibinin yaklaşımından hoşlanmadım.
Damla, birbirini seven arkadaşlar birbirine en çok zararı veriyormuş, öğretmenleri de söyledi bunu.
Ozge, Derin e de çok üzüldüm, geçmiş olsun. Bizim kreşte ana öğretmen 18:30 a kadar bekliyor. Sabah da 8 den sonra orada. Sizin gerçi sabah çok erkne başlıyormuş.


Meryem

Benim bir arkadaşımda kızını kreşe vermişti ilk günler birşey yoktu.Birhafta 10gün sonra çoçuklardan biri kızı ısırmış ertesi gün ısırık sayısı 3e çıktı.Arkadaşım çileden çıkmıştı haklı olarak okula görüşmeye gittiğinde ise ısıran çoçuğun ailesiyle görüştüklerini ve o çoçuğun aile bireylerinden çoçuğu hırpalayarak ve ısırarak sevenler varmış.Dolayısıyla çoçuk da kendince kızla oynadığını onu sevmek istediğini belirtmiş.O aile bundan çok rahatsız olduğunu ve bunları yapmaması gerektiğini anlatmaya çalışmışlar. AmaN sevgi şeklimize dikkat edelim;bende hırpalayarak sevmeye bayılırdım çoçukları bunu duyunca dehşete kapıldım meğersem farkında olmadan ne büyük yanlışlara sürüklüyormuşum yavrumu...
Cevaplamak için Üye ol