arkadaşlar EASY yöntemi tracy hogg ,buyöntemi deneyen varmı

cano soruyor: 8

 haziran 25 inde 2yıl aralıklı 2. bebeğim dünyaya gelecek tracy hogg kitabını aldım aldım ama kitabı elime alır almaz uyuyorum o yüzdende hiç bişi anlayamadım. bana bebek ilk doğduğundan itibaren yapmam gerken düzeni kısaca anlatırmısınız.bu arada easy beslenme aktivite uyku ve kendine zaman ayırma .

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


LeGaBeBe

3 saatlik rutinin emzirerek yapılabileceğini düşünmüyorum. Benim kızım birebir easy'i yapan , Tracy Hogg'a göre kitap ve melek bebek idi (bu aralar melekliğindne şüphe ediyorum :).


Bu rutini yapabilmemize en büyük etken ise, ilk 4 ay anne sütünü biberon ile alması oldu. Emmeye başladığında ne zaman emzirsem, en fazla 1 saat sonra yeniden meme istiyordu, (prematüre olduğundan emme refleksi, 4. ayında normal bir bebek gibi oldu) , emen gününde doğmuş bebekli arkadaşlarımda da aynı durumu gözlemledim, bu sebeple o rutini unutmadan ama çok takılmadan uygulamanı tavsiye ederim. 

Ayrıca, emzirme ve süt sağımı ile ilgili doğumdan sonra ihtiyacın olabilecek bir yazımı paylaşmak isterim,


cano

legabebe bende senin yazını okumadan önce böyle düşünmüştüm .yani biberonla oluşab ileceğini  siz ilk günden itibarenmi biberona alıştırdınız hastanedemi yani birde bana biberon markası verirseniz sevinirim.Benim 2 yaşındada bir kızım olduğu için ve bu aralar parka çıkmaya da çok alıştığı için biberonun benimiçin rahatlık olabileceğini düşünüyorum yanılmıyorsam .


LeGaBeBe

33. hafta doğum 18 gün yoğun bakım , ve 3. ayına kadar ememesinden dolayı biberon kullandık, hala da akşamaları yatarken sütü biberon ile veriyorum.


önce dr browns kullandık, sonra Tracy Hogg tavsiyesi medela haberman kullanmaya başladık, çok çok memnunum, ona devam ediyorum.

bu biberonun emzği milkway süt saklama kapları ilede uyumlu, bu şekilde çok fazla biberona sahip olmuş oluyorsun :)


CokBilmis

Bu haftasonu TRT 'de yayınlanan "Süper Dadı" programına denk geldim.

Orada yatır kaldır yöntemini uygulatıyorlar. Canlı canlı uygulama örnekleri görebilirsiniz.cano

çok bilmiş bu arada ben hala bie sling de karar veremedim yaklaşık 6 aydır araştırıyorum nette hala kararsızım  çünkü bebek doğduğundan itibaren kullanmak istiyorum wramp sling pratik değil ne yapacağım bilmiyorum bir fikriniz varsa lütfen hepiniz cevap verin çünkü bu pazartesi doğuma gidiyorum


CokBilmis

Ben ergo baby kullanıyorum. Ama ilk 3 ay için en rahatı wrap sling. wrap slingi kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Adı havalı ama altı üstü bir metreye 3 metre genişliğinde ve uçlara doğru daralan bir parça kumaş. Nette dikim tarifleri de var.LeGaBeBe

WRAP SLİNG i 30-45 saniyede bağlıyorum :) yeni doğan için en iyisi, bende mei tai de var, ondan da memnunum, ayrıca ergo da alacağım 


aslibulbul

Evet denedim. Kimse eczane terazisinde basari olcemez konu bebek olunca ama bence basarili sayiliriz. Detaylari dogakus.blogspot.com da yazdim


Cevaplamak için Üye ol