bebek karyolası için hangi marka nasıl yatak almalıyım?

mayaberry soruyor: 4

Hafta sonu bebek için ikea dan karyola aldık. Ancak içine nasıl yatak almalıyız karar veremedik. 3 çeşit yatak vardı sünger şeklinde olan, biraz daha kalın sünger ve fiyat olarak en pahalı olan ancak en uygunu bu denilen yatak. tabi kime göre uygun o an karar veremedik fiyatıda 199 TL idi. bana oldukça pahalı geldi ikeanın yatağı ve kalite konusunda hiç bilmediğim bir yatak. daha sonra interneten araştırdım ancak çok fazla bildik markaların yatakalarını bulamadım (yataş, istikbal.. vs)  60x120 yatak hemen hemen yok gibi.sadece işbir yatak da var şu yukarıdaki resmi olan bununda fiyatı 177 Tl. ancak bu yatağın iyi olduğunu duydum CA hastası bir arkadaş için doktoru en uygun yatağın işbir olduğunu ortepedik olduğu için ağrılarını bir nebzede olsa azaltıcağını söylemiş. Sağlık gözönüne alınınca acaba bebek içinde bunumu almamız gerekir. Yoksa daha uygun fiyatlı bir yatak alsak hatamı etmiş oluruz. 2 seneden fazla bu karyolayı kulanamıyacağımızı düşünüyorum, yanılmıyorum değil mi?. Biz sürekli evde yataş yatak kulanıyoruz .. memnunum ama bebekler için olanı yok sanırım yataşta internette göremedim. 2 sene kulalnılacak bi şey için bu kadar para verilmelimi. ? yada tabiyki verilmeli sağlık herşeyden önemli ..ne kadar kulanılacağının önemi yok önemli olan sağlık mı?. çok çelişkide kaldım. Siz bebek karyolası için nerden nasıl yatak aldınız? önerileriniz ve tecrübeleriniz nedir?
 teşekkürler.


Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Aysegul_

ben visco yatak almıştım benimki park yatak. açıkçası ben çok ince ayrıntı düşünmedim, mağaza gezme imkanım da yoktu o yüzden salt süngerdense visco alayım demiştim. bizimki rahat ediyor ve seviyor bence, yatağını götürmediğimiz 4 gün boyunca kaldığımız otelde gece hiç uyumadı desem yeridir, oradaki yatağın üstüne koyunca 5 dk içinde uyandı ve sürekli ağladı, sabaha karşı 4'lerde filan o da anakucağında ancak uyutabildik. tabi bu bana ders oldu bundan sonra 1 gün bile olsa visco yatağını gittiğimiz her yere götürücem. sonuç olarak ben viscodan memnunum ama karyolalara oluyor mu bilmiyorum, 5 cm kalınlığında bizimki 60 tl idi.


simge

Biz de hem karyolayı hem yatağı İkea'dan aldık. Yatağı bahsettiğin 199 TL olandan aldım ben. Evet belki 2-3 yıl kullanacak en fazla ama bu 2-3 yıl omurga gelişimi için önemli yıllar bence. O yüzden daha ucuz birşey tercih etmedim. Şimdilik ikisinden de memnunum.


GulcanDeniz

Ben de oğluma İşbir yatak almıştım. Memnun kalınca kendime de aldım. Sanki yatak her yanımı sarmalıyor gibi bir his verdi, şahane yani :))

Bir de terletmiyor (İzmir'de yaşıyoruz da)

Bu arada yaylı olmaması gerekiyormuş bebek yatağının.

Simge'ye katılıyorum. 2-3 yıl az zaman değil ve omurga gelişimi çok önemli. O yüzden o paraya kıyılır.


mayaberry

iş bir mağzasını akşamları açık yakalarsan bakıcam. sağol gkaplan....Cevaplamak için Üye ol