Fatih Üniversitesi Hastanesi

sanemtan soruyor: 9

Ankara gibi büyük bir şehirde yaşayıp da kadın doğum doktoru aramak oldukca ironik ancak günümüzde artan sezeryan vakaları yüzünden doktorlara da güven olmadığından son haftalarda ''normal doğum yanlısı'' doktor arayışlarım hızlandı...

Bu güne kadar Fatih Ünv. Hastanesine gidiyorum ancak orada doğum yapmış,normal doğum yapmış üyelerin fikirleri benim hastaneye karşı güvenimi perçinleyecek sanırım...Bu nedenle hastane hakkında olumlu-olumsuz fikirleri olanların yorumlarına ihtiyacım var,zaman ayırıp yorum yaparsanız sevinirim...

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


karanfilim

Merhaba.Bahsettiğiniz hastanede bir tanıdığım 2 sene önce sezeryan oldu.Normal doğum yapabilecekken dr.sezeryana yönlendirmiş.Balgata Koru Hastanesi açıldı.Bulunduğunuz yere çok ters değilse düşünebilirsiniz.Gazideki doktorların büyük kısmı bu hastaneye transfer olmuş.Bir arkadaşım da akay hastanesinde doğum yaptı çok memnundu.


mysweetgirl

bir önceki aynı konulu mesajınıza cevap verdim


didoba

İlk doğumumu orada yaptım. Normal doğum diye diretiyorlar ama psikolojik olarak çok yıprattılar. sadece ben değil kaç tanıdığım orada doğum yaptı hepsi de aynı şeyden şikayetçi. hiç destek olmadıkları gibi suratları 5 karıştı. sürekli "normal doğurmayı kolay mı sandın, bağrıma sakın" ...cümleleri. vajinal muayeneyi saat başı yapıyolar ( daha seyrek olmalıymış 2.de öğrendim)
bu arada uyguladıkları yanlışlar nedeniyle sezaryen oldum. hiç açılma yoktu, suyum gelmişti ama bebek kanala inmemişti. ve erken doğumdu. hemen suni sancı verdiler. tabi ki de inmedi bebek kanala 12 saat sancı çektiğimle kaldım.  sezaryende de öyle okuduğum hikayelerdeki gibi duygusal anlar yaşatmadılar bana. çok acımasızlardı. sadece emzirme konusunda çok destek oldular. hemşirelerin hakkını yiyemem.
2. doğumumda Gazi ünv. de SSVD dendik. Doktorum Aydan Biri idi. şimdi kendisi Koru hastanesinde.
Hala rüyalarımda görürüm. Harika bir kadın, anne gibi. Sonuna kadar destekledi beni. Normal doğum diye başladı doğumum. ekibi mükemmeldi. ne canımı, ne ruhumu yaraladılar. bebeğimin suyu gelip yine açılmam olmadığı için sez. oldum. ama harika bir doğum yaşattılar bana. sürekli yanağımı okşadı elimi tuttu doktorum.
Fatih'te doğum yapacaksanız kendinizi doktorlara emanet etmeyin. çok bilinçli gidip doğumunuz kendiniz yürütün. mesela bu konuda blogcu annenin çok güzel bir doğum planı vardı onu feyz alabilirsiniz.


selcen

didobanın mesajını okuyunca şaşırdım. Çünkü ben de orada normal doğum yaptım. Açıkçası memnun kalmıştım. Drum Aylin Ayrımdı ve hiç sezeryan mevzu bahis olmamıştı bizde. Gece suyum geldiğinde gittik Fatma hanım vardı ve çok ilgilendi, hemşireler ve dr da güleryüzlüydü. Açılmam az olduğu için bana da suni sancı verdiler. Su gelince hemen yatırılmalımıydım. Suni sancı verilmelimiydi bunlar kafamı kurcalıyor ama sonuç itibariyle suni sancıyla normal doğum yaptım. Drum doğuma girdi ve gerçekten çok rahatlatan bir doktor. Ama aynı hastanenin diğer doktorları hakkında iyi şeyler duymadım heleki çocuk bölümünden hiç memnun kalmadım.kem

yeğenimorada dünyaya geldi ve tam bir kabustu.sancıyla hastaneye gittik didoba nın dediği gibi saat başı vajinal muayene oldu açılma yok dediler gittiğimizde saat sabahın 9  uydu serum verip beklettiler akşam oldu hala bekliyoruz anne kıvranıyor.yarın sabah sezayana alıcaz açılma yok dediler şimdi alın o zaman dedik saat 5 ten sonra anestezi uzmanımız yok sabaha kadar beklemek zorundayız dediler  neye uğradığımızı şaşırdık acil bir durum olsa müdahale edilemeyecekti çağırın dedik çağıramayız dediler ertesi sabah sezeryana alındı doktor her zaman kontrole gittiği doktor değildi.çocuk zamanından geç doğduğu için anne karnında pis su yuttu ve doğunca beslenmeyi reddetti bu nedenle 3 gün yoğun bakımda kaldı antibiyotik tedavisi gördü.daha sonra götürdüğümüz çocuk doktorumuz 3 günlük antibiyotik tedavisi diye bir şeyin olmadığını söyledi.hala ne olduğunu bilmiyoruz .anne 2 gün sonra hastaneden çıktı 2 haftada ancak ayaklandı.dikişlerin durumu feciydi.özel odada hemşirelerin dibindeydik 50 kere söylemeden ilgilenmiyorlar. kaçın kurtulun derim


E_B_E

Merhabalar üzgünüm ama Fatih üniv hastahanesini tavsiye edemeyeceğim.normal doğumu risk olmadıkça sonuna kadar destekleyen doktorlar;ESRA KUŞCU-CİHANGİR ÇAKICI-CÜNEYT GENÇ-ESRA SARAÇ


nurguldk

Bu başlığı görünce tüylerim diken diken oldu :( Çünkü oraya dair çok kötü anılarım var.

5 yıl önce kızımın doğumunda; sürekli kontrollerim orada olmasına rağmen suyumun geldiği bir akşam üstü saat 6 da, kontrollerimi yapan dr hasta olduğundan hastaneye gelemedi. Kendisini  hastaneden arattırdık hatta aradık ancak hasta olduğundan doğuma giremeyeceğini söyledi.
Kabus bundan sonra başladı. Önce sancı daha başlamamış boşuna gelmişsiniz dediler. Suyum geldi dememe rağmen yanlış anlamışsınız dediler. Annem ve benim ısrarlarım sonucunda sancı makinesine bağladılar ve sancım olduğunu gördüler. Bu arada zaten hiç durmadan suyum geliyordu. Meğer boş oda yokmuş....Neyse bekledik oda ayarladılar. Sancılarım çok sıklaşmasına ve suyumun çoktan gelmesine rağmen saat başı gelen dr rahim ağzında hala hiç açılma olmadığını söyledi. Gece 4 sıralarında hala açılma yoktu ve müthiş sancım vardı. Bu arada kusmalarım başladı. Ancak sabah sezeryana alabileceklerini şu anda yeterli dr olmadığını söylediler. Bu arada annem ve eşim çıldırdı. Ben zaten kendimde değildim artık. Zaten biraz tepki gösterince çağırmalarına rağmen odaya bile gelmedi dr. Hastanenin genel olarak tavrı da çok risk olmadıkça sezeryana almıyormuş.

Eşim ambulansla Fatihten beni çıkardı ve Akaya götürdü. Sabah saat 6 da acilen sezeryana aldılar beni. Suyum hiç kalmamıştı bir de bebek mekonyum (yani kaka) yutmuş. Neyse ki Akay çok rahat bir hastaneydi. İsim vermeme gerek yok drundan hemşiresine herkes sana prensesmiş gibi davranıyor. Şu anda 5 yaşında sağlıklı bir kızım var. Ama o hastanenin önünden bile geçerken içim titriyor. Asla önermiyorum.


fdmmrt


merhaba arkadaşlar. ben 37+3 günlük hamileyim. ankara tıpta prof.dr feride söylemez doktorum. doktorumdan çok memnunum. ama prof olduğu ve muayenehanesi olduğu için hastanede doğumlara giremiyor. kim nöbetçiyse o giriyor doğuma. daha önce benim doktorumda kontrollerini olup ankara tıpta sezeryan olan arkadaş var. doktor ameliyata girmedi ama çok yararını gördüm dedi. hastaneden de çok memnun kalmış. ankara tıpta doğum yapan var mı? şimdilik her şey normal, bu yüzden normal doğum olacak benimki. tabi son anda ne yaşanır kimse bilemez.

fatih üniversitesinde kasım 2011de sezeryanla doğum yapan arkadaşım bana fatih üni hastanesini  tavsiye etti. çok memnun kalmış. hem hastaneden hem de çalışanlarından. çok temiz bir hastane. çalışanları çok ilgili dedi. odalar tek kişilikmiş. 

çok kararsızım. çok az kaldı. ankara tıp mı fatih hastanesi mi? düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. iyi günler.


Sanemm

Hamileliğimde verdiğin en iyi kararlardan birtanesi 37. haftamda Fatih Üniversitesi Hastanesi'nden vazgeçmek oldu.

Benim izlenimime göre doktorların fevri tavrı, ilgisiz muayene, 3'er kişiler halinde toplu seans yapılan nst odaları, hamileye ''hasta'' muamelesi, hastaya da para gözüyle bakılan bir hastane...


Cevaplamak için Üye ol