Ankara kreş tavsiyesi güncel bilgi

merveozk soruyor: 10

Merhaba,

21 Aylık oğlumu Mayıs Haziran aylarında kreşe başlatmayı planlıyorum. (2 yaşını dolduracak) Ancak güncel ve tarafsız referanslara ihtiyacım var. Oldukça Tedirginim. ROTA ÜMİTKÖY  DADYA ÜMİTKÖY ARNİS US AKADEMİ ve ANAÇEV ile görüşmeyi planlıyorum. İyi ve Kötü deneyimlerinizi paylaşır mısınız? Umarım Arayan herkese yol gösterir. Sevgiler..


Bu soruyu cevapla


12 Cevap


merveozk

Eklemeyi unutmuşum Ümitköy Çayyolu Yaşamkent Civarında arıyorum. Teşekkürler..


kedilerinannesi

Dadya'da arkadaşımın oğlu var ve memnunlar okadar biliyorum 

benimki neşe erberk incek'te bizde memnunuz

sizinde içinize sinen bir yer olur inşallah merveozk

datceken Çok teşekkürler. Neşe Erberk'i hiç düşünmemiştim. Değerlendirmeye alınabilir. Sevgiler.


eliffcce

Merhabalar, Rota'dan koşarak uzaklaşmış bir veliyim ve kesinlikle tavsiye etmiyorum. Fiziksel özellikleri son derece muazzam fakat herhangi bir sorunda görüşebileceğiniz, sorununuzu çözebilecek bir yetkiliye ulaşamıyorsunuz. Çocuklar çok ihmal ediliyor. US hakkında güzel şeyler duymuştum fakat hiç ziyaret etmedim. Biz 1 yılı aşkın süredir çayyolu harvard kidste devam ediyoruz. şuana kadar hiçbir sıkıntımız olmadı. biz memnun kaldık özellikle de ilgilerinden. bakmanızı tavsiye ederim fakat 21 aylık grupları var mı bilmiyorum


turuncu78

Merhabalar,

Seçenekleriniz arasında sıralamamışsınız ama Yaşamkent ile Konutkent arasında Minik Bilgeler var. Ben kızımı 7 aylıkken verdim ve son derece memnunum. Belki, farklı semtlerde şubeleri olan büyük bir oluşum değil ama kesinlikle butik bir anlayışı var. Sevgi dolu ve sıcacık olduğu kadar özenli ve güvenilirler. Ben ayarladığım bakıcı son anda vazgeçtiği için mecbur kalıp kreş arayışına girmiş ve kızımı, aile ortamına en yakın bulduğum Minik Bilgelere vermiştim. İyi ki de vermişim; bir çocuğum daha olsa yine hiç düşünmeden veririm. Bence kreşin sahibesi Filiz Hanım ile görüşüp Minik Bilgeleri de bir ziyaret edin. merveozk

Çok teşekkürler  turuncu78 eliffcce 
fatmaank

Benim kızım Çukurambar Emineller Kreşinde, bir yılı geçti, genel olarak memnunum, bir sürü kreş dolaştım, açıkçası Eminellere gittiğimde zaten genel olarak beklentilerimi biraz düşürmüştüm ve başka bir kreşte yaşadığımız ve neyse ki hemen fark ettiğimiz daha doğrusu kızımın aktardığı olumsuz bir deneyim nedeniyle en temel kriterim öğretmenlerin kızıma iyi davranması ve merhametli olması idi.

İlk bir ay kızım alışana kadar girişte bekledim ve ufacık çocukların öğretmenlerine sabahları sevinçle sarılıp annelerine el salladığını gördüm. İnatçı kızım ilk zamanlar öğretmenin dediğini yapmamakta ısrar edince, öğretmeni sınıfı yardımcı öğretmene bırakıp yarım saat sadece kızımla hamur oynadı vs, alışma sürecinde öğretmeni benden kat kat sabırlıydı. Hiç gözüm arkada kalmadı bu açıdan çok şükür. Hala bütün öğretmenlerini çok seviyor ve severek gidiyor. Onun dışında isteyen için manevi eğitim ve Kuran eğitimi var, İngilizcesi epey ilerledi ve seviyor, zaman zaman müze, park vs geziler oluyor, yemekleri genel olarak iyi ve neredeyse hiç birşey yemeyen kızımı zorlamadan tatmaya ikna ediyorlar, tabi organik vs değil.

Bir sorun olduğunda psikologa hemen ulaşılabiliyor, aynı şekilde öğretmenlere de. Defansif değil, çözüm odaklılar ve açıkçası çözüm arayışlarından çocuğunuzu sevdiklerini ve önemsediklerini çok iyi anlayabiliyorsunuz. 

Fiziki olanakları, beklentiye göre değişir fakat ortam temiz, müstakil bir bina, küçük bir parkı/bahçesı var, çocuklar hava güzel olduğu sürece parka çıkıyor. 

Benim için en olumsuz yanı, doğum günü ve Kurana geçme partileri ve bunlarda şeker/pasta tüketimi olması fakat dediğim gibi beklentilerimi malesef ayarlamak durumunda kaldığım için bunu takmamaya ve evde yemiyor olmasıyla teselli bulmaya çalışıyorum.


Ulku

Merhaba,

Gorusmeye gitmeden once en kucuk kac yas cocuk aliyorlar bir ogrenin.

Benim oglum Ankara Montessori Akademi'ye gidiyor, her yonden cok memnunuz. Ozel bir sorunuz olursa cevaplayayim.
merveozk

fatmaank ilgin için teşekkürler 22 aylık bir çocuğun kuran partisi gibi aktivitelere katılmasına ve din eğitimini dışarıda almasına görüş olarak karşıyım vakti geldiğinde annesi olarak ben doğru bir biçimde öğretirim.


merveozk

ulku Teşekkürler.Cevaplamak için Üye ol