Hangi yumurta

barba soruyor: 8

Malum yumurta çocuklar için en faydalı protein kaynaklarından. Ama hangi yumurta daha iyidir? Marketlerde gezen tavuk yumurtası diye bir çeşit var, organikler var, bir de açıkta satılanlar var. Ve çift sarılı yumurtalar hakkında bilgi sahibi olan var mı? 

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


ayb

ben açıkta satılanlara güvenip alamıyorum. Migros ve Macro'dan Kor Yumurta ya da Doğalım alıyorum genelde. Yoksa cityfarm ya da raya'nınkilerini. Tazedirekt diye internetten satın alınan bir yer var. Orada ekstra taze gezen tavuk yumurtası var, 3-4 seferdir ona denk geliyor almam.


dilrubaa

Tazedirektten ekstra gezen tavuk yumurtasi aliyorum ben de. Ama dikkat etmek gerekir bunlarin raf omru 10 gun, cabuk bozuluyor yani hemen tuketmek lazim


kurablyemm

Keskinoğlu alıyorum manisaliyim tesisleri memleketimde hilekâr değildir ege insanı güveniyorum onu alıyorum bide BİM market bilibili diye ilginç isimli bi yumurta adı var bizim ilçenin köyünde uretiliyo köylümüze de güvenin tam zaten onların aklına okadardik hinlik gelmez su bile her yerde ücretsiz herşey dogal saf iyi niyetli insanlar varsa alabilirsiniz bide pınarın ürünleri guvenilirmis kameradan izlenebiliyormus umarım yardımcı olmusumdur İstanbul da yaşıyorum ve bu markaları bulabiliyor un köy deyim gezen tavuklara dolu etraf ama bende guvenemiyom kuş gribi var


kurablyemm

Sevgili anneler diğer önemlibilgi kkuş gribi olabiliyomus bu yüzden yumurta en az10dk kaynamali gorumcemin kocası veterinerdemutluannelif

Biz uzun zamandır Flotty organik yumurta alıyoruz ama eskisi gibi severek yiyemiyorum. Hamileyim diye ağzımın tadı mı değişti bilemiyorum ama bana bayat gibi bir tuhaf geliyor tadı. Bu aralar değiştirmeyi düşünüyorum. Köy yumurtası filan istiyorum ama nerden alıcaz güvenip ? Ankara'dayız biz, okuyup da fikir veren olursa diye eklemek istedim.


ponyy

flotty alıyordum. migrostan gecen hafta aldım kırdım aman allahımm. o günden beri yumurta yiyemiyorum.


üstünde  bir zar olmuş. mor yeşil bir renk.  kokusunu anlatamam.  geri götürdüm migrostakiler koklayamadı burunlarını tıkadılar iğrençti.


denizsema

ben de flotty alıyorum, yıllardır kullanıyorum beğeniyorum. mutlaka son tüketim tarihine bakmalı tabi, 2 hafta kadar raf ömrü var. 


guta

Ben de flotty alıyorum. Bozuk çıkanlar için söylüyorum, saklama koşulları ile de alakalı bu. Belki markete gelmeden önce açıkta kalmıştır. Günlük sütlerde de oluyor bazen, tarihi geçmese bile.


Flotty yoksa cityfarm da alıyorum.


Cevaplamak için Üye ol