Emzirirken ağlama

Opeth soruyor: 4

Eylül 3.ayını da anne sütü ile doldurdu.4.ayımızın içersindeyiz.Gündüzleri emerken bir amuda kalkmadığım kalıyor.Zorla emiyor.Kucağımda dolaştırarak emdiriyorum çoğu zaman.Uykuya dalarken ya da  gece bunun gibi sıkıntılar yaşamıyorum.Ama gündüzleri çoğu zaman sıkıntılıyız.Ve bugün doktorumuza gittik.1 ayda 450gr almış kızım. Sütümün yeterli olmayacağından endişeli.Haftaya Cumaya kadar 150gr almaz ise anne sütüne ilaven mama takviyesi yapacağız diyor.Ve ben mama vermek istemiyor .3ay sonra ek  gıdalar almaya başlayacağız nasıl olsa.Endişeleniyorum bir yandan da .Kızımı gören herkez çok iyi diyor.Bi doktorumuzu ikna edemedik.Ana sağlığındaki hekimimiz normal diyor durumuna.

Eskisi kadar gaz sancılarımız kalmadı.Daha rahatız ama emerkenki problemi bir türlü aşamadık:(
Benim durumumda olanlar var mı?Ya da bir önerisi olan?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


180708

İki sebebi olabilir diye düşünüyorum.
3. ya da 4. ay civarlarında emmelerin aralarını açmak istiyorlar.3 saatte bir emiyorsa 4 saate geçebilirsin mesela.
Senin sütünden geçen maddelerden bazılarına alerjik reaksiyon gösteriyor ve gaz ya da benzer bağırsak problemleri yüzünden beslenmek istemiyor olabilir.Kakası salyalı ise bu olabilir?Yediklerinden özellikle süt ve süt ürünlerine,yumurtaya ve ete dikkat edebilirsin?..Reflüde bir ihtimal ama bu da yine büyük oranda alerjik reaksiyondan kaynaklanıyor zaten..
Geçmiş olsun..


AKERETLI

merhaba
benim kızım da 2 hafta önce her emzirmede ağlıyordu sebebini önce gaz sandım ama maalesef sütüm azalmış o yüzden ağlıyormuş beslenmeme dikkat edemiyordum ne zamandır bir de süt arttırıcı şeyler yemeye başladım ( tahin, siyah kuru üzüm gibi) ayrıca doktorum da prolaktin hormınunu arttırıcı bir ilaç verdi çok şükür şuara iyiyiz ama gaz yüzünden de olabilir aralarda kaldırıp gazını çıkartp emzirilebilir çok kolay gelsin umarım eskisi gibi emmeye başlar
sevgiler,


cerenaltintel

Kızım geçen ay (3. ayda) aynı durumdaydı. Hem gazı vardı, hem iki gögüsten farklı şekilde süt geliyordu hem çevreyle ilgilenmek isteğiyle memede zor zamanlar yaşadık. O günden beri makine ile sağarak tüm öğünlerini çıkartıyorum, çok da rahat ettim açıkçası, gazı da azaldı, memeden emerken çok hava yutuyordu çünkü. Sağıp verecekseniz DR Browns dışında biberon kullanmayın, onlar da gaza sebep olup bu sefer de biberon problemi başlıyor.


ruveyda

sevgili gülçin 2gün sonra 5.ayımızı doldurcaz ve malesef 3 gündür aynı problem benim kızımdada var :( emerken isteksiz memeyi yaklaştırdığım anda başlıyor ağlamaya uyku sersemiyken bide gece uykusuna dalarken emiyo sadece...dün doktorumuza gittik ve dönemsel bu tarz iştahsızlıklar olabiliyor dedi inanmıcaksınız ama psikolojin bi geçişde olabilir dedi..bebeklerimizin psikolojik sorunları olabilirmiş yani:))) bana söylediği tek şey aylık 400-800gr arası kilo alıyor ise korkulcak bişey yok ve en önemli tek şey "kararlılık" emzirmekten ve emzirme isteğinden asla vazgeçme dedi..bikez teklif et almıyosa zorlma bir sonrakinde yine teklif et,her defasında teklif et ısrar etme sen kararlı bişekilde ilerledikce o er yada geç tekliflerden birini kabul etcek ve eskisi gibi emmeye devam etcek dedi..ve sanırım kızım giderek eski haline dönüyor...darısı size:))
Cevaplamak için Üye ol