ya sana bişe olursa:((((

sevfurkereym soruyor: 5

oğlumun iki gündür durduk yere ağlaması vardı.bugun okuldan gelince annecim kardeşimi karnından nasıl çıkartıcaklar die sordu.bende doktorlar alıcak dedim.ya sana bişe olursa ben yanlız kalırım beni kimse sevmez kimse küçük prensim demez bana die söylemeye başladı.şaşkına döndüm.yanında onu korkutacak şeyler konuşmadıkta.bu fikre nasıl kapıldı.durup durup gözleri doluyo bana sarılıyo.çok huzursuzlandım.onu üzecek psikolojisini bozacak bişede yapmadığıma inanıyorum.sizce ne olmuş olabilir.özellikle ikinci çocuğu olan yada hamile annelerden cvp bekliyorum.sizdede böyle durumlar olmuşmuydu????

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ikicocukannesi

ah canım benim,

kızım cok minikti ikinci bebegim geldiginde. henuz 13 aylık idi, pek anlamıyor sanıyorduk lakin anlıyormus, kardes aramıza katılınca bazı gerilemeler yasadık cunku. kardesim oluyor tarzı kitaplar var piyasada, ise yarar mı ki dersiniz?

kolaylık diliyorum,
saglıkla alın yavrunuzu kucagınıza.sevfurkereym

çok teşekkür ederim.denemekte fayda var elbette.görünürde kardeşiyle ilgili bi sözü yok ama etkilendiği bişeler olduğu kesin.


rana_defne

Bir pedagog dinlemiştim tvde, kimdi hatırlamıyorum ama annenin sürekli "iyiyim ve iyi olacağım"mesajı vermesi gerektiğini söylemişti. Abi/ablanın yanında sağlık problemlerinden bahsetmemek ve sıkıntılı zamanları onlara göstermemek gerektiğini söylemişti; hamilelikle ilgili olmasa da kardeşe yorarmış sıkıntıları abi/ablalar.
Sağlıkla doğsun bebecik ve büyüsün abisiyle.. :)


Fundaaa

acaba okulda birileri bişey mi dedi,anlattı....


sevfurkereym

yok sanmıyorum.öğretmenleri bu konuda oldukça hassaslar.kardeş konusundada onunla güzel bilgiler veriyorlar.hafta sonuda böyleydi zaten.okuldan olsa arkadaşların böyle sölediler falan derdi muhakkak.Cevaplamak için Üye ol