Çocuklarınıza Balık Yağı Desteği Veriyormusunuz

skisac soruyor: 10

Merhaba,

çevremdekiler ocuklarına doktor tavsiyesi ile omega 3 desteği için balık yağı veriyorlar. Ancak benim doktorum balık yağına gerek olmadığını söylüyor her seferinde kullansammı dediğimde hayır diyor. Pek doktor sözü dışına çıkmıyorum ama bir taraftanda aklıma takılıyor. Oğluma ne kadar ısrar etsemde balık yediremiyorum. cevizde çok ender yiyor bu omega 3 ü nereden alacak, besinlerden almazsa bunuda bilmiyorum.
Sizin doktorlarınız balık yağı veriyormu kaç yaşına kadar kullanılabiliyor ve hangi marka kullanıyorsunuz. Bu arada oğlumda süt alerjisi var ama balık yağı kullanamaz gibi bir şeyde demedi doktorum bir yerde bununla ilgili yazıda görmedim.
Bugün Osman Müftüoğlu'nun yazısını görünce iyice canım sıkıldı.

http://www.hurriyet.com.tr/magazin/yazarlar/19083854.asp


Bu soruyu cevapla


17 Cevap


revve

Kızım 1 yaşını doldurduğunda, doktorumuz sadece 1 ay kullandırdı...Balık yağı kullanacaksınız dediğinde çok şaşırmıştım çünkü kızım gelişim olarak çok önde gidiyor beslenme sorunumuzda yoktu (bende nedense balık yağını iştahsız çabuk hastalananlarda kullanılacağı düşüncesi vardı..Ama yanlış biliyormuşum) Açıkcası vermekte terreddüt ettim sonra çevremde ki bir çok kişiden  doktorlarının tavsiyesiyle 1 yaşında 1 ay süreyle kullandıklarını öğrendim..Bende verdim sadece 1 ay...Sonra kestik..
Biz seven seas kullanmıştık
Bu arada ilk  bir kaç gün müthiş iştah açıyor  sonra normale dönüyor... 


Mugenoyan

Evet veriyoruz 

Multitabs omega 3 şurubu. 12. ayından beri
Bizim gruba gelsene Temmuz 2010 anneleri ve kuzuları. Hepimiz böyle sorulara cvp getiriyoruz, üstelik bebelerimiz aynı yaştaayberke

Bizim doktorumuzda önermedi ama bir kaç şişe kullandım genede.CARLSON


SEKERAYSUN

EVET BAZI  DOKTORLAR  ONEMIYOR. AMA BIZIM DOKTORUMUZDA  BIRAZ DA BIZIM ISRARIMIZLA KULLANABILIRSINIZ DEDI. DENDE COK FAYDASINI  GORDUM ,ICMEYE BASLADIKTAN SONRA BIRAZ DAHA ISTAHLI  ,BİRAZ DAHA ENERJİK OLDU  GIBI:)Madre

sekeraysun gibi durumumuz. ek olarak ben vermeyi de cok beceremiyorum, gün aşırı içiyor diyebilirim. ama balık ve ceviz yemeyen bir çocuk olduğu için hiç yoktan iyidir diyorum. carlston balık yağı veriyorum ve kesinlikle öneririm, çok çok araştırmıştım almadan önce. tadı da güzel vitaminle karışık olmadığı için daha iyi.  


skisac

carston internetten baktım bayağı övülmüş ama sağlık bakanlığı onayı yok deniliyor. ne kadar süre ile kaç ölçek veriyorsunuz?


yesilll

bizim dr. umuzda oynaadı ama eczacımızla kohnuştum ben öyle yarım şişe kullandım
çok ilaç yanlısı biri değilim ama içimde rahat etmiyor arada veryiyorumMadre

günde 1 tatlı kaşığı. yemege de karıstırabılıyorsun. ben aldıktan sonra drumuza soyledım ok vermişti o da :)


droga

bizim doktorumuz balık yiyorsa gerek yok diyor her seferinde. balik yediremezsem o zaman veriyorum ben de. cevizi de her gun mutlaka veriyorum. muhallebisine, yogurduna rendeleyerek katiyorum. en olmadi corbasina katiyorum. rendelendigi icin fark etmiyor bile ne yedigini. tavsiye ederim.Cevaplamak için Üye ol