Uyku sorunu

Emelyd soruyor: 6

Merhaba Arkadaşlar,
Oğlum 14 aylık. Bu aya kadar herhangi bir uyku sorunumuz yoktu.
Düzenli bir rutinimiz var uyku öncesi. Ancak son 2 haftadır gece uykusuna geçmemek için direniyor. Aslında çok uykusu olmasına rağmen yataktan kalkmak istiyor. Öğlen uykusunada babaannesine sorun çıkartmıyormuş. Bu hareketi biraz bana özel galiba:( Anneye tepki için yapabiliyorlarmış diye okudum ve çok üzüldüm. Bana önerileriniz var mı acaba?
Tşkler

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


isilcim

ayyy sizi özlüyor demekki eglenmek oynamak sevilmek istiyorsa ondan uyumuyordur, başını okşayın hep oo canım çocuğum seni çok seviyorum deyip oyunlar oynayın yorulunca uyur sanırım, bir de  yıkandı mı rahat uyur


zemer

Gozünüzü korkutmayim ama biz o krizi tam 2 ay yaşadık.yatağina yatiyoruz uyuyalim die kalkmak istiyor kaldirmayinca da sanki dayak yemiş gibi aglamaya başlıyordu mecburen kalkıyorduk.biraz zamana bırakın kendiliğinden düzene girecektir.


Defnesev

Uyuturken müzik dinletmeyi deneyin.Benim kızım da 15 aylık. Biz uykuda hep sorun yaşadık. Geceleri hala çok uyanır. Bir ara gece 3 gibi uyanır bir daha uyumazdı. Gündüzleri müzik ile uyutuyorum. Gece de onu denedik. Başarılı olduk. Ben anne karnında beri "Mozart For Children" dinletiyorum.Tavsiye ederim.


bellroad

bizim de aynı durum. gunduz de direniyor uyumamak icin ama bakıcı, anane bi sekilde uyuyor ama gece mumkun değil yatmak istemiyor.biz birlikte yatırouz ben sarkı soyluyorum saclarını okusyorum uyuyor normalde. ama donuyor, oturuyor, ustume cıkıyor, sarılıyor, yataktan iniyor.. hadi oynayalım mesajı aldıgımda yatakta biraz bogusuyoruz. alıp dolastırıorum biraz. baktım uykusu gelmis yeniden deniyorum. 5 dakıkadan fazla ugrasıp uyutamıyorsam zorlamıyorum bi 10 dakika daha bekliyorum. zorlayınca insanin sinirleri bozuluyor stres yapıyoruz en guzeli biraz zaman tanımak gibi geliyor bana. bi de yaz cok sıcak biz bile uyuyamazken cocukları yadırgamamak lazım.


ipekkgulnur

Iki uyku mu uyuyor? Acaba tek uyku zamani gelmis olabilir mi ? Bizdede uykuya direnmeler vardi. Sabah uykusunu uyumak istememe zorla uyuma sonra öğlen ayni seyler gece ayni. Bir suredir tek uykudayiz nerdeyse sıkıntı yok diyebilirim.


isilcim

hahah uyku sorununa yorum yazmışım benımkı de uyumaya direnıyor gunlerdir, artık resmen uyumamak ıcınelınden gelenı yapıyor, doktorun dedıgıne göre uyumaktan oturmaktan sutten her seyden sıkıldıgı dönemmiş. sureklı bagrınıyor uykusuzluktan düşüyor artık kafası o zaman bıle uyumuyor açıyor gözlerini fırt dıye. sabahları da 5 te ayaktayız, sonra ben zombi gibi gezıyorum :) oglen uyursa belkı 20 dakika yatıyorum sonra da sersem gıbıyız. dönem dönem degısırmiş cocuklar..Cevaplamak için Üye ol