Emziren anneler nesfit yiyormusunuz?

aynurcan soruyor: 10

annişler emziren annelerin nesfit yemesinde bi sakınca varmıdır acep? bilen duyan tecrübe edenler yardım litfen :) baya baya yedim ben :(

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


burcu_eymen

ben yiyorum az buz değil baya bi:)


ipekkusgoz

Bu da nereden çıktı şimdi:).Dün akşam marketten nesfit almıştım, bu sabah şirkete getirdim ,birazdan yiyecektim:).Öyle düşkünlüğüm yoktur,hatta evde durup durup attığım çok paket olmuştur ama dün alacağım tuttu işte. Sorduğunuza göre bir sakıncasını duydunuz herhalde,yemeyeyim mi ben şimdi bunu:)


aynurcan

sonuçta ne yersek yiyelim sütten geçiyor, doktorlar yeşil çayıda günde 1 fincan için diyolar bebğin etkilenmemesi için, off sizinde içinizi bulandırdım galiba, bildiğim bişe yok ama kurt düştü bi kere,

pekde sevmiştim, tatlı niyetine hem sayesinde süt de içmiş oluyordum :)

birisi yok bizararı desede rahat rahat yemeye devam etsem keşke :((


ipekkusgoz

Şu an sabah ki paket yarıya inmiş durumda benim:). Bakalım ne gibi etkileri olacak oğlanda.

Peki ama siz bir zararrını gördüğünüz için mi sordunuz bu soruyu ya da birilerinden mi duydunuz.


ilknurenesesil

BANADA YEŞİL ÇAY İÇ DEMİŞTİ DOKTOR EMZİRİRKEN SORUN OLURMU DEDİMDE YOK DEMİŞTİ BENDE 3 BARDAK İÇİYORDUM BİRŞEY OLMADI.aynurcan

yeşil çay için bi kaç farrklı yerden duyum aldım, hatta ablam çocuğu ishal olduğunda doktoru demişti içme diye. bünye farkıdır belki de.

nesfit içinde benim kociş yeme öle katkılı şeyler diyince, sizlerden içimi ferahlatmanızı bekledimdi ama üzgünümki ben daha içinize kurt düşürdüm.


lalinmira

Laktozsuz sut ile yiyiyorum bir problem olacagini sanmam, hatta taze meyve de dogra icine..ayrıca siyah çay ya da kahvedense Yesil cayı tercih ediyorum, hele şimdi cok sicak, demleyip limonlayip dolaba atıyorum, serin serin cok iyi geliyor..


Kayla

Aylardır yiyorum hiç bir sakıncası yokmuş,rahat olun:)derya_kuzusu

sürekli olmasada canım istedikçe hamileykende yedim şimdi de yiyorum bir zararını görmedim. hatta içine kuru üzüm kuru kayısı ekleyip üzerinede tarçın serpip yiyorum:) çokta güzel oluyo:)


MCA

nergiskokusu, emzirirken alkol aman Allahım!Cevaplamak için Üye ol