ek gıdaya geçiş

aytude soruyor: 1

Merhabalar,
büyük gün geldi, 5.5 aylık Meriç bugün ek gıdaya geçti. Bir-iki sorum olacak. Doktorumuz ek gıdaları emzirdikten iki saat sonra vermemizi söylüyor, doktor bunu söylediğinde aklıma gelmedi, emmesi ne kadar uzayacak? yani ek gıdayı aldıktan sonra 2 saat daha mı geçecek? yoksa daha mı fazla? emme sıklığı azalırsa? beni bırakırsa??
Bir diğer soru da nutrimmun tarafından üretilen probiotik pur isimli yoğurt kültürü. Kullanan oldu mu? Doktorumuz ya ev yoğurdu (market yoğurdu ile mayalanmamış) ya sütaş'ın babymix'ini ya da probiotik pur ile mayalanmış pastörize süt yoğurdunu tavsiye ediyor. Ben de aldım bu ürünü.

Bir de muhallebi vermemi söyledi ama akşam saatlerinde yalnız pirinc unu ile yapılmayacakmış, kaşık maması olarak sütlü-pirinçli karışımlar varmış, ben de herobaby'nin organik yazıyordu, sütlü pirinçli karışımını aldım. Sizler bunlardan kullandınız mı?

Bu soruyu cevapla


1 Cevap


deniznalan

Merhaba,
kalori kaynağı hala anne sütü olduğundan, emme aralıkları değişmemeli, yani 3 saatte bir emiyorsa, ek gıdalar aralarda verilmeli ama emzirme saatlerinde değişkilik yapmamaıştım ben, çünkü zaten ilk başladığında, meyve, sebze çorbası yiyeceğinden, çok doyurucu olmuyor.
yoğurt olarak babymix ya da danone ilk yoğurdum kullanmıştım. her zaman evde mayalayamıyordum maalesef.
muhallebi olaral Aptamil'in sütlü pirinçlisi gayet iyi, başlangıçta daha sulu, sonrasında daha muhallebi kıvamında hazırlanabilir.
sevgiler,Cevaplamak için Üye ol