GDO'LU MAMALAR HAKKINDA

zeynepanne soruyor: 5

Detay, marka bilen var mıdır arkadaşlar? Haberlerde marka göremedim. Ben kızıma Milupa sütlü pirinçli veriyorum. Çok tedirgin oldum.

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


Damla

kuzununannesi, yanıtım biraz uzun olmuş, belki arada seçememişsindir diye ayrıca yazıyorum. Soruda tartışılan mama anne sütü alternatifi değil, ek besin, hazır gıda olmayan alternatifleri mümkün. Böyle olmasa bile, doktorların önerilerine de tezat olarak anne sütü için bile keçi sütü, süt annesi gibi doğal alternatiflerine ulaşma konusunda ısrarcı olan kişiler, ekoller var -ben de bunlardan olmasam bile- bunlara saygı duymak durumundayım.

Aşağıdaki cevap verirken bölümünden kopyalıyorum:

"Çocuklarla ilgili soruların genellikle kesin yanıtları yoktur. Çocukların farklı farklı olduğunu ve farklı yetiştirme tarzları bulunduğunu unutmayalım."


Ulku

evet kuzununannesi, kasik mamasiyla biberon mamasini (devam sutu de deniyor) karistirmissin.
bu acidan bakarsan berraks, paketlenmis gida kullanmaya karsi olabilir, hakkidir, kizmaya gerek yok.
diger taraftan yine mantikli birsey sormus: devam sutleri yokken nasil isliyordu bu duzen?

buna cevap olarak da 2 madde biliyorum:

1) inek sutunu sulandirarak veriyorlardi
2) en yaygin olarak da, damla'nin da bahsettigi, sut anneligine basvuruyorlardi

ben de ek birsey merak ediyorum, gdo haberleri nereden cikmisti? biberon mamalarinda degil de sadece kasik mamalarinda mi oldugu iddia edilmisti, eger oyleyse hangi sebeple boyle yapilmisti?


kuzununannesi

..


burcakyaman

berraks yani doğan ve anne sütü almayan hatta 6 aylık bebeğe vereceğin mama evde yapılan bişey değil aslında bunun tam doğru adı devam sütü. 1 yaşını doldumamış bebeğe inek sütü verilmez


burcakyaman

kusura bakmayın mesajı yazarken oğlum uyandı ona bakmaya giderkende yanlışlıkla gönderdim diğer sayfadaki yazıları okuyamadan. damla çok açıklayıcı yazmışsın teşekkürler ben kendi deneyimimden söz edicem ilk 8 ay inanılmaz derecede çok sütüm geldi ve birden bire oğlum 8. ayında emmemeye başladı ek gıda vermedim aç kalınca emer hatta su bile vermedim yaz ayında ki susasında emsin diye ama emmedi 15 gün sürdü bu dönem sonra küçük beyin keyfi yerine gelidi ama benim sütüm bitti bu sefer sadece ek gıdaya yöneldim ama geceleri devam sütü verdim ek gıdalarıda hazırlarken organik ürünler satan mağazalardan sebzeleri pekmezi peyniri yumurtayı aldım kendim evde hazırladım ama benim hasta olduğum vaktimin olmadığı zamanlarda da milupanın organik meyvelerinden yedirdim umarım kullandığımız ürünler gdo lu değildir.
Cevaplamak için Üye ol