Zaditen hakkında

blackcrow soruyor: 10

Daha önce birçok forumda bolca bahsettiğim için, şu an detayına çok girmek istemediğim bir uyku problemimiz var. Çözüm olarak doktorumuz sabah akşam ‘Zaditen’ verebileceğimizi, yan etkisiz bir ilaç olduğunu, uyku yaptığını, hem de iştah açtığını  söyledi. Çok rahatsız oldum bu durumdan.  Çocuğumu ilaçla mı uyutucam şimdi ben. Ama benim de gücüm yetmiyor bazı günler. Nasıl bir ilaçtır bilen var mı? Yan etkisi yok mu hakkaten? Çok zor durumda kalınca versem mi, bi yardım lütfen…

Bu soruyu cevapla


21 Cevap


esra


merhaba burcu;senin yazdığını okuyunca aynı şeyi yaşayan arkadaşım aklıma geldi...şuan ''prakten''(antihistaminik)bir ilaç onu kullanılıyor sonuçtan çok memnun 1 ayda 900 gr aldı doktoruna danışıp kullanabilirsin belki...bir de pediasure otistik ya da mideden beslenen çocuklara daha çok öneriliyor gereksiz kalori demişti arkadaşıma doktoru tabi o da mecbur kalınca her yolu deneyenlerden olmuştu ama artık bu şurup onun derdine deva oldu umarım size de iyi gelir:)doktorunuza bi danışın isterseniz...


Burcu

merhaba Esra;
mutlaka dr.umuza danışıcam..çok teşekkür ederim :))


Marlasinger

Zaditeni bizde bir ara kulladık aynen sizin gibi uyku sorunumuzdan dolayı ama pek bi farklılık olmamıştı.10 gün falan kullandık uyku düzeni oluşsun diye dediğim gibi hiç bir değişiklik olmamıştı.
Kilo alımıda yavaş olduğu için bu sefer sipraktin kullandık o da bi işe yaramadı.Hala uyku sorunumuz var artık birşeyler denemekten sıkıldım ve ne yapayım elbet bir gün düzene girecek diye kendimi avutuyorum.
Bu arada iyi geceler çayı,papatya,anason,rezene denedim ama ı-ııhh işe yaramıyor uykuya çok dirençli.Ee tabi uyumayınca kiloda almıyor bu ay yanlızca 80gr.cık almış.


blackcrow

doktor kontrolünde kilo alımımız az çıktığı için, iştahsızlılığa da çözüm olması için başladık zaditen'e. şimdilik bir değişiklik yok. bizim oğlan hoşlandığı şeylere açar ağzını, hoşlanmadıklarına kitler, dünyada açmaz, aç olsa bile. doktor, hiç yan etkisi olmadığı için, alerji durumlarında bundan başka ilaç vermiyoruz zaten dedi. benim pek umudum yok ama bu ilaçtan yana. bakalım 1 hafta deneyeceğiz, bir değişiklik olursa yazarım. 


nanick

benim kızım 21 aylık.  7.ayda inek sütü ve yumurtaya karşı alerji teşhisi kondu ve zaditen ilacına başlandı. karaciğer enzimlerinde bazı artışlara yol açtığı söylendi. hatta ilacı vermeden önce karaciğerle ilgili bir test de yapılırsa daha iyi olurmuş. uyku yaptığını kendim gözlemlemiştim, doktoru da onaylamıştı ama sırf uyku için bu ilacın verilmesini şahsen sağlıksız buluyorum. ilacı arada bıraktık şimdi tekrar başladık. 2 yaşında kontrol edilecek, testler yapılacak falan filan... uzun süre kullanıma uygun bir ilac olduğu söylenmesine rağmen ben ilacı bırakmayı dört gözle beklerken uyku versin diye bazı doktorların bunu önermesine inanamıyorum.  april08

Merhabalar benim kızım 3 aylık doktorumuz tekrarlayan alerjiler için zaditen damla verdi.3 aylık bebeğinde kullanan var mı acaba?


kle

Benim oğlum 12 aylıkkken alerji nedeni ile 3 ay bu ilacı kulanmıştı.


ebruli_ela

april08 bizde 4. ay itibariyle kullanmaya başladık zaditeni yani alerjisi o dönemde ortaya  çıktığı için, hala da kullanıyoruz. 

dr. önerdiyse bence kullanmalısın bizim alerjimize iyi geldi. geçmiş olsunfelah

bizde kullandık bir dönem 3.ayımızda başlamıştık..zaditen oğlumda yan etki olarak;huysuzluk ve uykusuzluk yaptığı için doxafin kullanıyoruz halen.özellikle bu mevsim geçişlerinde.


april08

Cevaplarınız için çok teşekkürler. Çok küçük olduğu için mecbur kalmadıkça ilaç kullanmak istemiyorum.bir de bu ilacın yan etkileri için de kullanıldığını görünce biraz kafam karışmıştı.ama kullanmak kullanmamalardan daha iyi olacak sanırım :))Cevaplamak için Üye ol