Erkek tarafı sorunu

akasya2213 soruyor: 10


Bu soruyu cevapla


38 Cevap


zeyneb

Siz eşinizi seviyor musunuz? Eşiniz sizi sevip, değer veriyor mu? Siz kendi ilişki detaylarınızı vermemişsiniz ama kayınvalide/kayınpederle olan ilişkiniz karı-koca olarak sizin ilişkine nasıl yansıyor? Bu önemli.

Anladığım kadarıyla siz iyice sinir olmuşsunuz ama eşinizle olan iliskinizi etkilemiyorsa yılda üç kere görüştüğünüz insanları idare edin bence. Ya da onlar sizi idare etsin. :-) Biraz umursamaz olun, valla bence de babasını daha çok seviyor deyin, onlarla birlikte şaka yolu kendinizle dalga geçin mesela.

Ben yazdıklarınızı alınganlık olarak görmüyorum. Bazı insanlar gerçekten çok cahil ve kırıcı oluyor ama pireye kızıp yorgan yakılır mı? Ve hatta attığınız taş ürküttüğünüz kurbağaya değer mi? Boşanarak kimi cezalandıracaksanız? Eşinizi mi? Çocuğunuzu mu? Bu sizi gerçekten daha mı iyi hissettirecek?

Eğer eşinizi seviyorsanız bence yılda üç kere görüştüğünüz insanlar için kendi mutluluğunuzu bozmayın derim ben.


akasya2213

.


zeyneb

Abarttığınızı düşünmüyorum ama eşinizi seviyorsanız ve size fazlası ile değer veriyorsa boşanmak dışında çözüm yolları aramanız daha akılcı olabilir gibi geldi bana sadece. Sorundan kaçmak için boşanmayı göze almışsınız gibi duruyor ama belki bir psikatriste gidebilirsiniz. Eminim onlar çok daha iyi sorunla başa çıkma yöntemleri sunabilirler. 


Boşanmak falan çocukla zor olabilir diye yazmıyorum bu arada. Bir sürü kadın çatır çatır da çok güzel boşanıyor. Ama boşanmak için evlilik birliğinin temelinden yıkılmasını gerektirecek karı-koca ilişkileri gerekir. Sizde bunlar mevcut değil. 


ssebnemm

Yılda üç defa gördüğünüz insanlar için yuvanizi yıkmayi mı düşünüyorsunuz? Şaka yapıyor olmalısınız. Esinizle onlardan baska bir sorununuz yoksa yuvanizin yıkılması gibi bir seçenek de olmamali. Hiç olmadi bir psikologla görüşün kendinizi rahatlatin bence işe yarayacaktir. Ayrica kocanizin ailesiyle gorusmemesi gibi bir secenek de kabul edilemez ayni seyi kendi cocugunuz acisindan dusunun ne demek istedigimi anlarsiniz. He su olur istemiyorum diyip siz gitmezsiniz tabi durumda da esinizin tepkisi onemli.


akasya2213

.ayberke

Sanki siz bu boşanma mezuunu daha öncede yazmıştınız. Komik bir öneri sunum size ama yapabilirsiniz de kayınvalide ile yılda 3 kez görüşüyonuz madem dr gider sakinleştirici veya adı neyse sorumsuz düşünce yapan ilaçlardan alırdım. Soylerler  Soyerler  duymazsınız ailenizi kaybedeceğinize takmazdım:) CİDDİ SÖYLÜYORUM.


yelizindefinesi

2 kisiyi sevemiyor,onlarla anlasamiyorsun7z diye kendi ailenizden mi vazgeciyorsunuz yani! Eger esinizi cocugunuzu seviyorsaniz boyle bir karari asla vermeyin derim.Bu sizi asla mutlu etmeyecek,hatta simdikinden daha uzgun ve mutsuz olacaksiniz.bence konuyu esinizin ailesi degil,esinizle cozmelisiniz.onlarla gorustugunuzde kendinizi mutsuz ve gergin hissettiginizi aciklayin.muhakkak bir orta yol bulunur.


mutluannelif

Lütfen bir aile terapisine gidin ama bu sebeplerle bosanmayin. Görüşmemek en güzeli ama görüşünce de içinize bir şey atmayın açık konuşun. Sizin kalbiniz kırılmış çok, biraz da onlar kırılsın. Mesela yemek bitti kahve mi icilecek diyin ki 'ah ne çok yemisim şimdi güzel bir kahve ne iyi gider annecim benim kahvem şekerli olsun ' diyin ve tuvalete girin. Sizi ezmelerine müsaade etmeyin. Durumla dalga geçin, laf sokun. Herkes hak ettiğini yaşamalı. İnsanlar böyledir siz Susup alttan aldıkça tepenize çıkarlar. Çocuğunuz için bu saçma insanlar yüzünden ailenizi dağıtmayin.akasya2213


.


ayberke

Merhabalar, sizi gülümsetebildimse ne güzel:) son yazdığınızdan anladığım karşınızda normal olmayan bir aile ve onlara itaat eden bir eş var.Zor bir durum.Tepki vermemek lazım bunun içinde senede 3 kere görüşüyorsanız senede 3 ilaç yani bağımlılık yapıcak şeyi anlamadım.(bunu niye yazdım sağlık sebebi ile büyük bir ameliyat olacaktım ama stres korkudan ne nabzım yerinde nede tansiyorunun ameliyat öncesi verdiler bana Z...X adlı ilacı.Aman ne güzelmiş.Ne ameliyatı düşünüyorsun ne korkuyorsun ne uykusuzluk.Sonradan öğrendimki yeşil reçeteli imiş bir sefer kullandım ama :)

Sizde dr lara danışarak bunu deneyin yada eşinizle aile terapistine yada burada psikolog psikiyatr mutlaka vardır onlara danışssak:)Cevaplamak için Üye ol