Gece nasıl uyutabilirim?

yzcaysenur soruyor: 3

benim oğlum 5 aylık.ben çalışıyorum. gündüz zaten çok fazla emmiyor. geceleri emiyor. şimdi onu da bırakırsak bebeğim anne sütünden mahrum kalacak. ben gece emmesini kesemem. ama en azından gece 4-5 kere yerine 2 kere emse benim için daha iyi olacak. çünkü gece o kadar sık kalkmak beni perişan ediyor.sırtım ve belim ağrıyor bu yüzden ve uykum da çok bölünüyor. gece emmesini kesmeden daha aralıklarla kalkmasını nasıl sağlayabilirim???


Bu soruyu cevapla


3 Cevap


yzcaysenur

merhaba Esma Hanım. Evet eve süt sağıp bırakıyorum. Aslında rutini var.Ama gece uyanmayı sanki alışkanlık haline getirdi.Yatırdıktan yarım saat sonra uyanıyor ve ağlayarak uyanıyor. dediğiniz gibi yapıyorum ben de zaten hafiften sallıyorum, öyle uyutuyorum. 1 saat sonra yeniden uyanıyor, bu sefer emiyor, emerken uyuyor, yani kısaca uykuya dalamıyor sanki bir türlü. Ben anlamıyorum.


julyet

acaba gece ve gündüz ayrımı mı yapamıyor. benim oğlum gündüzleri dediğiniz gibi davranıyor. akşamları ise  20:00 de uyuyor,gazı veya başka bir sıkıntısı yoksa 2-3 civarı emiyor geri uyuyup sabah 06:30-07:00 civarı uyanıyor. ama güzdüz uykularımız bi felaket :) . ya da size olan özlemini gidermeye çalışıyordur, gün içindeki emme gereksinimni gidermek istiyor olabilir.


yzcaysenur

Julyet, çalışmaya başlamadan önce de böyleydi oğlum. yani o zaman beni özlemiyordu, hep beraberdik ama yine de sık sı kalkıyordu. ben artık bunu alışkanlık haline getirdiğini düşünüyorum. ama Tracy-Hogg yöntemi mi ne varmış, burada okudum. Birde onu deneyeceğim. Bakalım ne olacak?? Cevaplamak için Üye ol