bebekler için güneş kremi

fatmagunes soruyor: 5

merhaba, oğlum için güneş kremi arıyorum. önceki soru ve yorumlara bakınca öne çıkınca 4 marka var :  COPPERTONE , MUSTELA , BABE , ORGANİCARE.  bu markalar içerisinde kullanıp da memnun olan / olmayanların yorumlarını alabilir miyim?

Bu soruyu cevapla


25 Cevap


OZLEMDEM

Innova kids icerigine baktim paraben diye bisey goremedim sanirim bunda da yok


fatmagunes

çok kararsızdım, sonunda babe aldım, bugün unnadoda trukid de vardı, uygun olunca ondan da aldım.


ipekkusgoz

Ben dün bu yazıyı okuyunca biraz vicdan yaptım. Çünkü geçen yıl 6 aylıkken gittiğimiz tatilde kullanmıştım güneş kremi.

http://uzuncorap.com/2012/05/28/cocugumuzu-gunesten-nasil-korumaliyiz-prof-dr-barbaros-ilikkan-cevapladi/


ipekkusgoz

Geçen akşam eve gittiğimde burda okuduğum mustelada paraben var uyarılarına istinaden bizdekini kontrol ettim. Fransa'dan aldığım için olmadığını tahmin ettim ama yine de gözümle görene kadar içim içimi yedi tabii. Ama şu an başka bir şüphe kemirmekte beni. Geçen yıl aldığım ve bir hafta kullandığım bu güneş kremini bu yıl da kullanmaya devam etmeli miyim?. Yoksa atıp yenisi mi almalıyım. Son kullanma tarihi geçmemiş bile olsa açılmış güneş kremlerinin bir sonraki yıla bırakılmaması gerektiğini duyuyorum.


ipekkusgoz

Kendi soruma kendim cevap vereyim:). Dün doktara da sordum, kullanma dedi, koruma faktörü yarıya iniyormuş bir yıl bekleyince. Küçük boy al diye tavsiyede bulundu ama içim acıdı yine de. neyse ki fransadan aldığım için çok pahalıya gelmemişti ama yine de ziyan işte.Ona yenisini alır ,evdekini ben kullanırım belki:)
Cevaplamak için Üye ol