18 aylık oğlum çok sıkılıyor

ponyy soruyor: 9

merhabalar

oğlum bakıcı ile evde havalar da soğuduğu için dışarı çok çıkamıyor

günde 2 kez dışarı çıkmaya alışmıştı tabii

evde neler yapabilirler

sizler neler yapıyorsunuz

fikir verirseniz sevinirim

acaba oyun grubuna mı versem bakıcı ile beraber katılabileceği

bilemedim


Bu soruyu cevapla


9 Cevap


maviboncukk

Pony, bizde de ayni sorun var. maalesef evde sikiliyorlar. Sahsen evde sikilmasindan da parka gitmesini tercih ediyorum ve yagisli olmadigi surece soguk bile olsa gonderiyorum. Kayak giysisi siparis ettim soguk havalarda giyilmek uzere.. Sokaga alisan cocuk evde durmuyor..


iflah_olmaz

bizim de aynı.rüzgarlı yada çok ayaz olmadığı zamanlar parka gidiyor oğlum.ama o da max 1 saat sürüyor.bakıcımız elinden geleni yapıyor açıkcası biraz kitap biraz puzzle ve lego, gibi gibi bütün günü doldurmaya çalışıyor.


sahinur

sanırım kış aylarında herkesin derdi aynı.bizim ufaklıkta evde çok sıkılıyor,dışarı çıkmak istiyor.elimden geldiğince çıkarıyorum hava yağışlı ya da aşırı soğuk değilse.ancak dışarıda da en fazla 1 1,5 saat kalabiliyoruz ve çocuk doyamıyor.ama en azından eve biraz rahatlamış olarak dönüyoruz.imkan olduğunca her gün çıkarmaya çalışın derim.eğer çıkamıyorsanız varsa çocuklu arkadaşlarınız ya da komşularınız onlarla vakit geçirmeye çalışın.tüm bunlardan sonra evde onunla birlikte oyunlar kurun.biz arabalarla oynuyoruz legolardan garaj yapıp arabalaı içine koyuyoruz.oyuncak bebekleri konuşturuyoruz.yakalamacılık,saklambaç oynuyoruz.resim yapıyoruz.biraz pc den çizgi film izliyor.abi okuldan gelince onunla biraz oynuyor.akşamları da daha çok babayla oynuyor.ama yine de evde zaman çok zor geçiyor...


bellroad

sabah vardı buna benzer soru, 2 yas icin aktivitelerimizi yapmıstım, bunlar yapılabilir.rikoksal

bencede oyun grubuna gidebilir bakıcıyla ben görüyorum güzelde olur. hava çok soğuk diil aslında istanbuldamısınız bilmiyorumda giyinip hergün çıkılır


munisal

suanki havalarda çocugu niye evde tutuyorsunuz ki.

siz de olsanız siz de sıkılırsınız.
bizde en kotu ihtimal yuruyerek markete gidip ekmek alıyoruz.


ponyy


evde tutmuyorum kış şartları için demiştim.

ayrıca markete h gitmek benim oğluma yetmez

koca gün sonuçta

çıktığı zaman saatlerce parkta kalıyorlar

kışın bu mümkün olmayacak demek istedim aslında

önlem almaya çalışıyorum


esrtu

kışlık kıyafet alığ çıkartırsınız pekçok yerde yağmur tulumları hatta termal kıyafetler var su geçirmez terletmez üşütmez. hergün kışında parka gidebilirsiniz yani meraklanmayın :)


munisal

geçen sene hiç kışlık giydyrmedim. bu sene hala boyle bir hava goremedim. Her gun 2 kez dışardayız.


Cevaplamak için Üye ol