Anaokulu aile katılımı

guta soruyor: 10

Oğlum 6 yaşında. Anaokulunda her anne bir kez çocuklara bir faaliyet yaptırıyor. Aile katılım günü diyorlar buna. Sıra bende. 


6 yaş aile katılımı etkinlikleri için bir fikriniz var mı neler yapılabilir? İçinizde yine böyle katılan var mı? Pek de becerikli değilimdir böyle konularda :)

Bu soruyu cevapla


19 Cevap


EmineKartal

geçen sene aile katılım gününde çocuklara Dünya atlası adlı kitabı okumuştum, her kıtadan bir ülke ile ilgli bilgi vermiş, karşılıklı konuşmuştuk: coğrafya, hayvanlar, değişik ülkeler, farklı mevsimler üstüne. çok eğlenmişlerdi.


yine geçen sene ilk etkinlik olarak göster anlat yapmıştık: ailemizin ve kızımın hayatta sevdikleri üzerine fotoğrafların yer aldığı bir karton hazırladık süsledik, sonra da kızım sınıfta kendini tanıttı. 

bu sene de suluboyayla boyadıkları makarnadan kolyeler yaptık çocuklarla. 

bu sene diğer ailelerden kurabiye yapan oldu, birlikte keçeden süs yaptılar, çiçek diktiler, yanardağ deneyi vb. 


favourite

Biz de ilk bahçem seti almıştık (internetten, bauhaustan fln rahatlıkla bulabilirsiniz) Bir tanesini sınıfta birlikte yaptık ve onlardan hergün sulamaları istedik. Böylelikle sorumluluk duyguları gelişirken, doğa sevgisi de aşılamış olduk :) Ayrıca konsepte uygun sayılabilecek  "Ektiğim tohumdan dinazor çıktı" isimli kitabı okudum :)  o da oldukça ilgilerini çekti. Umarım yardımcı olabilmişimdir..


Yesil_anne

Çok var aslında;kitap okuma olabilir;sonrasında kitaba bağlı etkinlik


Yesil_anne

İnstagram hesabıma bakın;etkinlik bulabilirsiniz.


miraymar

Boyama yaptırabılırsınız hediye olarakda çubuklara takılmış etı puf Marmellow batırıp verebılırsınız ıkılı ıkılı .yağ satarım bal satarım oyunu veya ıp Çekme oyunu sonrasında kazanan herkes olur ve Çocuğunuz herkese hedıye verır küçük bır kıtap bır çıkolata şeker ne olursa yanı hedıye çok sevınıyor mınıkler ben uzun kurdanlara etı puf ıle marmellow şırınler batırıp vermıştım yuzlerını boyamıştım yanı bayıldılarguta

Hepinize çok teşekkür ederim fikirleriniz için. Miraymarka maalesef okullarında şeker türü  yiyecekler kabul edilmiyor. Hazır herhangi bir şey götürüp dağıtamam. Ben dediklerinizin hepsini bir düşüneyim de içlerinden birini seçeyim :)


Yesil_anne

Şekerli ve hazır gıda gitmemesi süpermiş👍


guta

Ev yapımı kek poğaça gidebiliyor da, şeker abur cubur pasta hazır gıda kesinlikle kabul etmiyorlar. lina

mevsim itibariyle bahçesi varsa çiçek dikimi yapılabilir...v eonunla ilgili kitap.


dilrubaa

Merakli minik dergisinden bir fikir: pettson cadir kuruyor kitabini okuyabilirsiniz, bunu okurken de kucuk oyuncak cadirlardan goturebilirsiniz, yaninda da kampta gereken fener, matara filan gibi birkac esya gosterirsiniz. Kampla ilgili konusabilirsiniz.

Ufak hediyeler hazirlayabilirsiniz ama cikolata seker eti puf ben dahil pek cok annenin tepkisini ceker :))

Gerci okul izin vermiyor yazmissiniz zaten, iyi bir okulmus:)Cevaplamak için Üye ol