LÜTFEN CEVAP :))) ücret ile ilgili fikriniz

ponyy soruyor: 10

 

  5 yaşında bir oğlum var   2. ye hamileyim.  

yatılı mı gündüzlü mü bakıcı konusuna tam karar veremedim. yatılı türk bakıcılar 1400 tl civarı istiyor.

gündüzlü bir bakıcı buldum aslında.  haftada 1 gece ya da 2 gece duruma göre  kalmasını istesem ve o gecelere ayrıca ücret ödesem diye aklımdan geçiyor.

izmir deyim.  bakıcı   900 tl istiyor.  geleceği geceler için ne kadar ücret ödemeliyim hiç fikrim yok.

izmir de bakıcısı olanlar ne kadar ödüyorsunuz acaba?  ne koşularda anlaştınız. zor durumdayım bu kararsızlık ve bakıcı konusunda.  bulduğum bakıcı da kesin değil tabii şu anda. olursa bakalım... FİKİRLERİNİZE İHTİYACIM VAR..

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


mimicha

sanirim sehirden sehire fiyat farki oluyor .. kizkardesimin kayinvalidesi konyada yatili bebek bakiciligi yapiyor .. bir doktor ciftin bebegine bakiyor sadece bebekle ilgileniyor evde diger isler icin yardimci bir bayan var .. fiyat olarak 750 tl aliyor .. konyada fiyatlar assagi yukari boyle..


ponyy

 

   Arkadaşlar  izmir den kimse yok mu bana yardımcı olabilecek:))  diğer şehirlerde gösterge olabilirdi ama..


mert_mert

yakınımın evinde yatılı bakıcı çalışıyor.azeri aylık 1100 usd ve haftasonları harçlık alıyor 30 tl.haftaiçi 6 gün yatılı kalıyor pazar günleri yok.ama sadece çoçuk bakmıyor karı koca evde yoklar.her iş ondan sorulur.yemek ütü toz çoçukları servise bindirme çamaşır yıkama asma gibi her iş anlayacağınız.ama akşam yemeğini de hazırlayıp ortalığı topladıktan sonra odasına çekiliyor.gece çoçuk ağlasa veya bişi olsada onun kapısı kapalı.çok zorunlu ihtiyaç halinde oda çağrılırsa odadan çıkıyor(mesela diğer çoçuk hastaneye gidecektir uyurken diğerine göz kulak olma gibi ) .yatılı olması sizin ne yararınıza olabilir anlamadım.ekstra evde uyuması içinde para ödemek manasız olur.bir yakınınızdan madem 1 2 gece için kalması için ricada bulunabilirsiniz.arkadaşınız bile olabilir sırf evde kalınmak maksatı ise..


ediluj

izmir/Osmangazideyim..Bakıcımız 2 senedir bizimle 850 oduyorum,istisnai durumlar olsada genelde haftaiçi 8-18 gibi calışıyor..Aydada 1-2 nobetim oldugunda oglumla kalıyor..Birde 1-2 kez dışarı cıktıgımızda aksamları onda kalıyor.Ama ben nobet izni alırsam o izinli oluyor...boyle bir duzenimiz oluyor.Çok hareketlendiği için evde sadece uyurken yemek ve utu yapıyor..
Benim arkadasım Karsıyaka /Bostanlıda yeni bakıcısı ile 850 ye anlaştı,geceleri işleri oldugunda kalıyor ama ayda 1-2 kez oyleduzenli değil..


ipek_35

mavişehir'de günlük işler için haftada 5 güne 900 veriyorlar.ays_el

ben ümraniyede oturuyorum bakıcılık işi arıyorum .aynı zamanda bebeğin uyuduğu zamanlarda evişlerinede yardım ederim tabiki keke börek türü salata  elimden geleni yaparım .


ays_el

bakıcılık işi arıyorum bebeğin uyuduğu zaman hafif ev işlerinide yapabilirim .börek kek vs


ays_el

cumartesileri1e kadar haftanın 5 buçukgünü aylık 12oo yolda içinde farklı düşünenlerde fikrini söyleyebilir sonuçta ssk yok şuan istemiyorum ponyy

 

    İZMİRDE BAKICI 900 TL ÇOK OLDUĞUNU SÖYLÜYORLAR KAFAM KARIŞTI.

SADECE YEMEK VE BEBEK BAKIMI YAPACAK.

SİZLER NE ÖDÜYORSUNUZ VE NELER YAPIYOR BAKICILARINIZ MERAK ETTİM..


ebrucncyln

Ben de geçmiş Maltepedeyim şubat tan sonra ya da eylül den sonra ya bakici Arıyo

rum. Bakalım nasıl bulacagim çok karışık bu işlerCevaplamak için Üye ol