Emzirme ,mama ikisi bir arada nasil olur

denizderya1 soruyor: 9

Oglum 2.5 aylik sutum az oldugu icin formul mama veriyorum mamadan once de emziriyorum sutum doyurmuyor ama bebegim memeyi de reddetmiyor. Uzun bir sure emiyor uyuyor uyaniyor. Sonra mama veriyorum. Bu yuzden bir beslenme duzeni olusturamiyorum. Gunluk 100 cc anne sutum var. Artik emzirmeyi biraksam sutumu sagarak mi versem. Beni emzik rahatlamak niyetiylr emiyor saniriim. Bu aydan sonra sık emzirme ile sutumun artmasi mamayi tamamen birakmak mumkun degil diye dusunuyorum. Ne tavsiye edersiniz. 

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


_Isil_

Emzirdiginiz muddetce sütünüz artacaktır kesinlikle, emzirme kampı yapabilirsiniz: https://bebekyapimbakimonarim.blogspot.com.tr/2013/02/tomrisin-emzirme-notlar-3-peki-sutu.html


denizderya1

Nerdeyse 3 aylik olacak bebegim en basindan beri sutum az az geliyor hep mama ile besledim. Bu saatten sonra artar mi diyorsunuz. Once meme sonra mama seklinde besleyince tek beslenme nerdeyse 2 saati aliyor. 


momofprincess

Emzirme kampı için geç değil ayrıca ‘emzirme destek sistemi’ kullansanız işe yarayabilir çünkü emiyor bebeğiniz. Emmeyen bir bebek olsaydı işe yaramayabilirdi ama bence çok güzel sonuç alırsınız ve sütünüz artar. Sütün artmasına yarayan tek şey bence emzirmek onun dışında önerilen tüm o yiyecekler vs kesinlikle alakası yok, belki sütün kalitesini arttırıyordur o kadar. Bir de su ve uyku da yardımcı oluyor denebilir. 


denizderya1

Uyku sorunumuz oldugu icin cok az uyuyabiliyorum. Ama emzirmeye devam o zaman ben artmaz diye umitsizdim acaba bosa mi emziriyorum beni emzik niyetine rahatlamak icin mi emiyor diye dusunuyordum. Gunluk rutin olusturmak istiyorum besleme uyku saatleri belli olsun diye ama uzun sure emince is sasiyor.mrslikbr

Ben o duyguyu hic yasayamadim oglum emmedi sizin bebeginiz ne guzel emiyormus birakmayin kesinlikle artirmak icin ugrasin emdikce artacaktir sutunuz


oskedist

Sütun artmasından ziyade çocuğun sizi emmesi iletişim acısından çok mühim. Durumun zor olduğunu çok iyi anlıyorum biz de uyuyamıyoruz malum, ancak emmeyi bırakırsa bu kez sütünüzü sürekli sağmakla uğraşmanız gerekir. Bebek emdikten hemen sonra biraz sağım denemenizi tavsiye ederim. Su tuketiminizi takip edebilmek adına da 3 lt lik bir şişe edinin. Bazen fark etmeden az su içince benim de üretimim azalıyor. Aklınızda bulunsun.


ozicim

Kizim 3 ay mama destekli emdi ve 3 ay sonunda emmeyi reddetti. 3 ay ne yaptiysam sutum artmadi. Sonra sagdim ama 1 aya o da bitti. Yani emzirmeden sadece sagmak sutu artirmaz. Bebek emerken kurdugunuz bag ve salgilar da cok o emli artim icin. Ayrica bu sutum yetmiyo endise de kwsinlikle uretimi etkiliyor. Oglum da 6 ay mama destekli emdi. Sonra birakti ama saglik sorunlari nedwniyle birakti ve 1 ay sagdim bitti. Size tavsiyem bu konuyu kafanizdannuzaklastirip rahatlamaniz ve akisina birakmaniz. 3 4 lt su icin sadece.


hatice1809

Sütü arttiran vitamin gibi hap var apilak adi ondan aldim ben. Ilk gunlerde sutum azdi benimde şimdi iyi çok şukur. Ve bol bol sivi alin 3litre su ve rezene çay meyve suyu ramazan hurmasi yiyim


denizderya1

Tavsiyeleriniz iciin cok tesekkur ederim. Gunde 600 700 cc mama iciyor beni emiyor ama cok az miktarda anne sutu aliyor olmali ki o kadar mama iciyor. Yine de emzirmeye devam ediyorum umarim ek gida donemi geldiginde hem emzirme hem mama sorun olmaz biziim icin.


Cevaplamak için Üye ol