Her öğünde kaka yapan bebek

mltmdrk soruyor: 4

merhaba benim oğlum her ögünde inanılmaz kaka yapıyor cogu zaman sırtına kadar cıkıyor dıyebılırım doktor aılede her yemekten sonra tuvalete cıkma alıskanlgı olup olmadıgını sordu babasındada aynı sekılde oldugunu soyledım ama bızı aptamılın ha mamasına gecırdı acaba alerjısımı var dıye dusundu sanırım her bezı kakalı cıkıyor kakanın rengı kımı zaman yesıl oluyor bu ay oglum 700 gr almıs mama takvıyelı anne sutu beslenmesıyle ama doktor az buldu alt sınır 800 dedı dıye mamayı arttırdık ben bukadar cok kaka yaptıgı ıcın alamadıgını dusunuyorum bızımkı gıbı tuvalet alıskanlıgı olan varmı ıcınızde?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


asli_yagmur

mltmdrk; anne sütüyle beslenen bebeklerin günde 7-8 kez kaka yapmaları çok normal. Ki daha oğlunuz 3 aylık. O dönemde oluyor. Kimi bebek böyle, kimisinin de 2-3 gün yapmadığı oluyor. Metabolizmayla da alakalı. Bunun kilo almasıyla da pek ilgisi olacağını düşünmüyorum. Ama alerji gibi bir durum varsa, kilo alımın o etkileyebiliyor sanırım. İsterseniz bebeklerin/çocukların fazla kaka yapmasıyla ilgili daha önce sorulan şu sorulara da bakın:
http://www.nurturia.com.tr/questions/8650e6f6-d919-4632-a2f2-9db100cef802/1/her-alt-degistirmede-kaka-yapmissa
http://www.nurturia.com.tr/questions/f7cf70b7-f0cd-4522-977b-9d3b0003c12c/1/her-beslenme-sonrasi-kaka-(


angelique

aynen bizimde ilk alerji belirtimiz buydu. tabi o zamanlar hic aklimiza gelmemisti. ozellikle "sirtina kadar cikiyor" kismi normal degil. ve aynen calliophe'un dedigi gibi eger gercekten alerjikse aptamil ha hic bir ise yaramiyor biz de denemistik de..


asli_yagmur

Sırtına kadar çıkma kısmını ben gözden kaçırmışım... Kusura bakmayın...


jise

benim kızımda neredeyse her öğün, değilse iki öğünde bir kaka yapıyor. kaka tahlili yaptırmadan mamaya geçmemenizi tavsiye ederim. çünkü diğer sorunuzda da doktorunuz bebeğin ayda 700 gr.almasını az bulmuş ve yine mama ile karşınıza çıkmıştı. bu yüzden acil doktorunuzu değiştirip kaka tahlili yaptırın. belki de hiç bir sorun yoktur.Cevaplamak için Üye ol