Dukan diyeti emzirirken

firis soruyor: 6

dukan diyetine başlamaya karar verdım yapan zayıflayan var mı ?? ha birde emziriyorum umarım sütüm azalmaz....

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


firis

dukanın zaten emzirenler için bir diyeti var onunla başlayacağım.Durumum fena çok kilo aldım almaya devam ediyorum.Tedbir zamanıdır işe de başladım bu kez başaracağım.


fistikcik

Dukan diyetinin detaylarını bilmiyorum ama sanırım sıfır ya da düşük karbonhidrat alımına dayanıyor. Bu tür diyetler emziren anneler için pek önerilmiyor. Emziren annelerin diyet yapmak istiyorlarsa uymaları gereken kuralları şu makaleler iyi özetlemiş. İngilizce kaynaklar, dilerseniz Google Translate ile (iyi bir çeviir yapmasa bile) çevirerek okuyabilirsiniz :

http://kellymom.com/nutrition/mothers-diet/mom-weightloss/

http://kellymom.com/nutrition/mothers-diet/mom-lowcarb/


daco

6.aydan sonra emzirirken diyete başlamayı düşünürken fıstıkçığın önerdiği sitedeki yazıları okumuş ve diyetisyen kontrolünde kilo vermenin hem kendi sağlığım hem sütün kalitesi hemde süt üretiminin verimi açısından daha uygun olacağını düşünerek diyetisyen kontrolünde kilo vermiştim. Hiç aç kalmadım, bol bol sık sık yedim, dengeli beslendikçe süt üretimi de dengelendi, zaten üretim için vücut kalori harcadı, kalori harcandıkça kilo vermek kolaylaştı.


dukan, karatay, taş devri diyeti vb diyetlerin hepsi anlattıkları diyet sisteminin metabolizma için en doğrusu olduğunu iddia ediyorlar. Normal şartlarda bu bile bende soru işareti uyandırıyor mesela.

Ayrıca dukan diyeti (kitabı okudum, tarif kitabını da okudum) yazı üzerinde kolay gibi gözükse de uygulama kısmı hakikaten zor, zorluğuda sürecin uzun olması ve aynı şeylerin yenmesinden dolayı sıkıcı olmasından kaynaklanıyor bence. Emzirdiğiniz için vücudunuzun faydalı her besin grubuna ihtiyacı var. Olurda diyeti bırakırsanız vücut yine denge değiştirecek, süt üretti üretmedi derken, gidenler fazlasıyla geri gelebilir.


firis

tam da benim handikaplarımı yazmışsın.İngilizce biliyorum makaleleri okuyacağım,benim sorunum zaten tatlı ve hamurişi zaten ....


daco

Bu arada emzirdiğim için diyetisyenin verdiği listede kuru meyvelerin porsiyonu fazla ve sıkça yiyebiliyordum. Tatlı ihtiyacı için sağlıklı tatlı alternatifleri de vermişti. Frappuccino içerek, dondurma yiyerek kilo verdim. Birde insan damağı 21 günde yemediğini unutuyor. 3 hafta sonra tatlı aklınıza bile gelmiyor.


firis

kitaba başladım makul geliyor şimdilik,pazartesi başlayacağım diyete...
Cevaplamak için Üye ol