HAMİLELİK YOGASI

kuzey_mania soruyor: 10

Hamilelikte yogaya giden var mı? Ben anadolu yakasında oturuyorum hafta içide akşam mesailerim 19:00-20:00 gibi bitiyor.
12 haftalık hamileyim tavsiye edebileceginiz haftasonu gidebilecegim bir yer var mı? Ya da giden varsa gercekten faydalı mı?

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


ozguranne

Yoğa bağdat'a gittim. Sırt ağrılarıma çok iyi geldi. Ayrıca zihinsel olarak çok dinlendim ve bebeğim için hazırlandım bu sayede:)


kuzey_mania

çok teşekkürler özgüranne :))


ozguranne

Bu arada hamileyken günde en fazla 7.5 saat çalışmalı diye biliyorum iş kanununa göre. (Ben uygulayamadım o ayrı.)


neslihana

merhaba, bir arkadaşım şu anda kadıköy şifa hastanesinde her cumartesi gidiyor.. ve memnun olduğunu söylüyor..


Aycadk

merhaba, ben de Yoga Bagdat'a gittim. İnanılmaz memnun kaldım, nerdeyse hayatımda yaptığım en iyi şeylerden biriydi. Kesinlikle tavsiye ederim. Yoga Bağdat'ın geçenlerde yeri değişti. İnternetten adreslerine ulaşılabilir. Bildiğim kadarıyla Kadıköy şifadaki dersleri de onlar veriyor.
Güzel bir hamilelik diliyorum.mesecina

Takip ettiğim bir blog var http://tanyasecil.blogspot.com/ kendisi hamileliğin son aylarında, yoga ile gayet ilgili, bilgi alabilirsiniz sanırım...


kuzey_mania

 özgürannecim  ben bankacıyım 7,5 saat  biz de nerdeee ben 8 saate razıyım wallaa:))
hatta cumartesi-pazar benim olsun o bile yeter :)
nu gebelik beni  çok pozitif yaptı :PPP


kuzey_mania

kadıköy şifaysa çok süper olur benim dr da orda ben bi sorayım bari
çok tesekkurler :))Tosuncuk

Merhaba
Kadıköy Şifa Hastanesinde Dr. Dilek Cengiz tarafından verilen hamilelik yogası derslerine katılıyorum.15 haftalıkken başladım (en erken başlayabileceğin dönem) şuan 32 haftalığım ve çok memnunum.Dilek'in kadın doğum doktoru olması çok önemli çünkü biliyorsun ki emin ellerdesin.
Yoga gebelikte yapılabilecek en güzel şey.İleri gebelik haftalarında hareketlerinin çok kısıtlanmaması ve herkesin muzderip olduğu bir takım ağrıları yaşamamak yoganın sana kattığı en önemli şeyler.Dilek'in yaptırdığı meditasyon ve rahatlama teknikleri ise bebeğinle daha çabuk bütünleşmeni sağlıyor.Tavsiye ederim.


kuzey_mania

Tosuncuk tesekkurler, benim daha 3 hafta beklemem gerekiyor o zaman.Bir de belki bilirsin Dr. Dilek Cengiz'in hypnobirthing egitimi de varmıs Yogaya dahil mi bu egitim ayrı mı verılıo?
son bi soru daha :)))  haftasonları mı gidiosun?Ben maalesef hafta içi olursa gidemiyorum...Cevaplamak için Üye ol