2009 ocak-şubat-mart doğumlular mağdur oldu

Sheeda soruyor: 9

Merhaba,

Ankara'da özel okul kayıtları için sürekli okulların sayfalarını takip ediyorum. Bugün Bilkent kollejinin başvuru sayfalarında detaylı bilginin yayınlanmış olduğunu gördüm.
 5 YAŞ GRUBUNA ; 01 Nisan 2009 – 31 Mart 2010 (12 Ay aralığı) alınacakmış geçen sene de 2008'lileri aldıklarından 2009 ocak doğumlu oğlumu kayıt yaptıremedık bu sene ise milli eğitimin belirlediği aralığa girmiyoruz. Bu durumda bilkente kayıt yaptırma şansımız sıfır diğer okullarda da böyle olursa biz ne yapcaz. Okulu aradım konuştum ama yönetmelik böyle diyorlar. Biz ne yapıcaz???

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


mev

Benimki de ocak doğumlu. 6 yaş sınıfına alabiliriz dediler,

onu da ben istemiyorum.

ODTÜ bizim o kadar net bir sınırımız olmıycak dedi

( Nisan 2009-2010) ama tabii bilemiyorum, uygulamada

nasıl olur??

TED desen, ücreti diğer okulların iki katı.. Bu sene 42 bin

lira olucakmış. Değer mi acaba bu farka??

Nesibe Aydın'da da yok bildiğim kadarıyla öyle bir sınırlama.

Sonuç olarak ben de sınır oldum. Seçeneklerimi

daralttılar..


olivia

.


Sheeda

Ben bu duruma cok üzüldüm kurasına katılacağım 3 okul vardı böyle olursa basvuramicaz. Ne yapmayı düşünüyorsunuz ben gidip yüzünüze görüşmem gerekirse MEB şikayet edicem.


Sheeda

Yüzyuze goruscemmev

Sonucu paylaşın lütfen..

Kurasına katılacağınız diğer okullar hangileri??

Onlarda durum neymiş öğrendiniz mi??


Sheeda

randevu alabilirsem yarın tevfik fikretle görüşmeye gidicem daha sonra da odtuyle size yazarım. >Siz de yeni bir şey duyarsanız bilgi verirseniz sevinirim.


mev

Elbette. Zaten bizden başka çocuğu okula başlayacak

yok galiba:))


OZLEMDEM

5 yaş grubu dediğiniz anaokulu okul öncesi değil mi? Okul öncesi için mart 2009 a kadar aliyorlar. 2013-2014 ögretim yili icin tabi..benim oglumda ocak 2009 lu. Bizde 2013-2014 öğretim yilinda okul öncesi olacağiz. Başvurularda özel okullar icin kura ile olanlar mart ve nisan aylarinda genelde..


Isil_Deniz

bilkent koleji 5 yas sınıfı icin kura yapmadı bu sene , kontenjanları basvuru sayısına yetmiş, 46 basvuru olmuş. Ama 5 yas sınıfı ogrencileri 2009 nisan-2010 mart arası dogumlular.

biz sonra "keske kuraya katılsaydık" dememiş olmak icin katıldık ama kura yapmadılar, 3.5 yasındaki kızım 5 yas sınıfına gonderme sansım var su anda. ama ogle uykusu olmadııgnı, okul oncesi icin ayrı servis olmadıgını ve servislerde gorevli kimse olmadııg icin buyuk cocukların kucukleri hırpaladıgını ogrendigim icin 3,5 yasındaki kızımı gondermeme kararı aldım. gelecek sene almayacagız dediler, siz bilirsiniz dedim. duydugum kadarıyla 2009 ocak-mart arası icin ek 6 yas sınıfı acama ihtimalleri cok yuksekmiş, ay sonunda belli olacakmış. odtu zaten 2009 nisan-2010 mart arası dogumluları kuraya almadı. onlar direk 6 yas sınıfına ogrenci aldılar kurayla.


Cevaplamak için Üye ol