Bebeğim yattığı yerden kalkamıyor!

betullllll soruyor: 4

Merhaba 12 aylık oğlum var. Sorum şu ki bebeğimde emekleme,sıralama ve yürüme yok istediği yere yuvarlanarak gidiyor ayrıca yattığı yerden tutunarak kalkamiyor veya yaramıyor. Aynı şekilde otururken de. Yapı olarak ağır, yavaş bir çocuk öyle çok hareketli değil . İstediği bişey olursa döne döne gider alır yoksa öylece yatar. Ama ellerinden tutup gezdirdigimiz zaman gayet güzel geziyor. Bir yere tutunup kalkamaması sorun dimi? Aranızda bebeği böyle olan var mı? Doktoru nörolojiye götürmemizi söyledi ve ben çok korkuyorum kötü birşey diyecek diye...☹️

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


duiss

Merhaba her cocugun gelisimi bir olmuyor iciniz rahat etmesi icin dr a goturun tabi ama genelde sakin bir cocuksa endise etmeyin. Benim oglum da oyleydi cok dert ediyordum. 16 aylik yurudu yurudukten sonra emeklemeye ve desteksiz ayaga kalkmaya basladı. Genelde sakin ve kendini yormayan isine geldigi zaman zorlamayan bir cocuk. Bazı cocuklar yavas yapiyor herseyi cocugunuzun gelisiminin tadini cikarin derim ben.


betullllll

Yavas ve korkuyor gibi mesela otururken ilerisine oyuncak koyuyorum uzansin diye uzanabildigi kadar uzanıyor ama dusucegini zannedip ağlamaya başlıyor ve hemen pes ediyor . 


duiss

Kendi oğlumu gordum anlattiginizda ☺ top oynamayi cok sever oglum oturup top yuvarlardim az uzaga gitsin uzanip almazdi bile hemen aglardi benim almam icin. Duserim korkusu da olabilir tabi de bizim ki üşengeçlikten almazdı. Simdi 2 yasinda futbol oynuyoruz. Hem tembel hem temkinli olabilir yani. Vakti geldiginde inanin yapiyorlar.


betullllll

Ay oylemi inşallah benim oğlumda sadece korktuğu için  ve tembellikten yapıyordur . Teşekkür ederim içim rahatladı biraz ☺️Cevaplamak için Üye ol