Gigamic katamino?

nurturia soruyor: 3

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


Serapturan

Merhaba oshin,

Katamino inanılmaz bir oyun 3-99 yaş ve 36057 kombinasyonu olan ömür boyu oynanabilecek bir oyun. Ömür boyu kullanabileceğin için ahşaptan üretilmiş ve fiyatı da arttıran nedenlerden biri bu ama düşününce eğitsel hiçbir hedefi olmayan o kadar çok oyuncağa öyle abartılı rakamlar ödüyoruz ki. Yaş aralığı abartılı gelmesin bilgiye değil beceriye dayalı bir oyun olduğu için 3 yaşındaki bir çocuk bazen bir yetişkinden daha hızlı ve başarılı olabiliyor :)

Oyun satır bazında oynanıyor yani ahşap ayracı 3. bölmeye koyduğunda A oyununda 3 malzeme veriyor sana o parçalarla ayraçla ayrılan küçük bölmeyi boşluk kalmayacak şekilde doldurmaya çalışıyorsun. başardığında ayracı bir kademe sağa yani 4'e yerleştiriyorsun ve yine A satırında 4'ün altındaki parçayı ilk oyunda aldığın üç parçaya ekleyerek bu sefer elindeki dört parçayı birden oluşan alana yerleştirmeye çalışıyorsun. Oyun bu şekilde ilerleyip gidiyor. Tam bir hastalık bazen insan öyle bir takılıyor ki uykusuz kalıp hatta yemek bile yakabiliyorsun. Sana eğlenceli oyunlar...


Serapturan

Merhaba oshin,

Katamino oynadıkça öğrenilecek ve o yüzden de sıkılabileceğiniz bir oyun değil. Oynadıkça geliştiren ve bağımlılık yaratan bir oyun. bazı pentaları yapmak 2-3 saatini bazen de 1 gününü alabiliyor insanın, küçük yaşta parçaları 3 boyutlu şekiller kuleler yapmak yani yaratıcılığı geliştirmek içinde kullanabiliyorsun. Bodrum'a yolunuz düşerse bence yerinde bir inceleyin ne demek istediğimi göreceksiniz.
aşağıdaki linkden oyunun videosunu izleyebilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=W0luMnybKB4&feature=mfu_in_order&list=UL


Serapturan

Çocuğunuz kaç yaşında acaba? Quarto dünyanın en çok ödül almış strateji oyunu olup müthiş dikkat ve konsantrasyon becerisi gerektirir. Bu oyunda taşlar ortaktır ve her oyuncu kendi oynayacağı değil rakibinin oynayacağı taşı seçer ki bu oyunu çok farklı bir boyuta taşır. Amaç herhangi bir ortak özelliği olan 4 taşı diklemesine, yatay veya çapraz olarak bir sıraya dizen ilk kişi olmaktır. Ancak taşlar uzun-kısa, delikli-deliksiz, sarı-bordo, kare-yuvarlak gibi 8 farklı özelliğe sahiptir. Örneğin 4 adet deliksiz taşı ardarda dizebilirsiniz, ya da delikli deliksiz yerine 4 adet kare, 4 adet yuvarlak, 4 adet kısa, 4 adet uzun, 4 adet sarı renk, 4 adet bordo rekten oluşan bir sıra elde edebilirsiniz. Bu kadar özelliğin hepsine birden dikkat etmek ve oynayacağınız taşı rakibiniz belirlerken hiç de kolay değil. Kuralları basit, hızlı öğrenilen ama üniversitelerin matematik kulüplerinde oynanılan çok keyifli bir oyun. 6-99 yaş.

Gobblet ise hem strateji hem de hafıza oyunudur. Bu iki beceriyi birden geliştirmesi bakımından  hem keyifli hem de eğitsel yönü çok kuvvetlidir. Bu oyunda bir oyuncu bordoları bir oyuncu sarıları seçer ve her oyuncu kendi renginden Quarto'da olduğu gibi 4'lü bir sıra oluşturmaya çalışır. Ancak Gobble'in taşları matruşka bebekler gibi iç içe geçebilen taşlar olup oyuna da tüm taşlar büyük taşların içinde iken başlanır. Tahtaya dıştan içe doğru açarak yerleştirilir. Tahta üzerine yerleştirdiğiniz taşlarınızı 4'lü oluşturmak veya rakibinizin oluşturmasını engellemek için kendi veya rakibinizin taşlarını yutarak yani üstüne geçirerek hamle yapabilirsiniz. Daha sonra bu taşları tekrar yer değiştirebilirsiniz ama altında hangi renk olduğunu hatırlamazsanız oyunu kaybetmeniz an meselesi. Bir de dokunduğunuz taşı oynamak zorundasınız.

Bizim sitemizden beğendiğiniz ürünler olursa ve Paypal ile sorun yaşarsanız havale ile de ödeme yapabilirsiniz. IBAN bilgilerimiz aşağıdaki linkle ulaşabileceğiniz sayfamızda var.

http://www.zekakupum.com/contact_us.php

Başka bilgi almak istediğiniz konular varsa elimden geldiğince yardımcı olmak isterim. hoşçakalın.Cevaplamak için Üye ol