yulaf kullanımı

ozgu_naz soruyor: 4

aramızda bebeğine yulaf yedirenler var mı. kahvaltı da yedirmek için alayım dedim ben üzerinde yüksek oranda lif içerdiğinden süt çocuklarına uygun değildir yazıyordu eti nin üzerinde. kafam karıştı. siz ne diyorsunuz?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


senayc

Ben de bu yazılanlardan,
Asna nın cevaplarından yola çıkarak deneyeceğim.
Eşim sürekli eti nin yulaf ezmesi yer kahvaltıda,
kızım 6 aylık,rondodon geçirip inceltirim önce.. şimdilik su ile pişirip deneyeceğim. kuru kayısı ya da pekmez ile tatlandırırım. 1 kaşık ilk deneme için yeterli sanırım.

yulaflı kurabiye,kraker vs araştırıyorum. Diş kaşıması için eline vermek için. Başarışı bir tarif bulursam paylaşacağım.


Zeynepko

Bu aralar Quaker marka yulaf kullanıyoruz. Lifalif'ten daha ince kıvamı. Sebze çorbasının altını kapatmadan 1-2 dk önce bir çorba kaşığı ekleyip karıştırıyoruz. Çorbayı çok lezzetlendiriyor. Meyvelerle henüz denemedim ama deneyeceğim. 


barok

biz muhallebileri arada yulaf unuyla yapıyoruz bir de karışık unumuz var onun içinde de yulaf var , önceleri aktardan aldığım yulaf ezmesini öğütüyordum en son ipek hanımın çiftliğinden istedim içinde kepekleri de var onları eleyip kullanıyoruz. bir de karışık un aldık oradan içinde çavdar tam buğday ve yulaf karışık evde de diğer tahılları ekleyip irmik , pirinç unu vs. bayağı besleyici oluyor sanki. hatta bir yerde okumuştum yulafın anti alerjen olduğunu çocuklara pirinç unu muhallebisi yerine verilebileceğini ama bir de doktorunuza sorun tabi ne olur ne olmaz. 

Cevaplamak için Üye ol