İlgi babanne çalışan anne denklemi

Mervecanege soruyor: 7

Merhaba size bir annenin gözyaşlarıyla yazıyorum herkes belki büyük dertlere ağlar ama bugün oğlum düştü ve bana sarılmadı babaaennesine sarıldı o kadar canımı yaktı ki bir anneden başka kimse anlayamaz beni .Bazen haftada 6 gün dahi çalıştığım oluyor oğlum 15 aylık babaannesi bakıyor onun geleceği güzel olsun diye uğraşırken kendimden soğutuyor muyum eşim daha küçük olduğunu söylüyor bense babannesinin aşırı yakın tavırlarına taktım  .. ne yapmalıyım çaresizim

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


cigdemzz

merhaba, bende oğlum 5,5 aylıktan beri çalışıyorum. zorundayım. bende senin bahsettiğin durumu bir çok kez yaşadım. sen onun annesisin, şuan babaanneyi senden daha çok gördüğü için böyle tepkiler veriyor. benim oğlum 24 aylık. eskisi gibi değil artık merak etme:)


durudan

Merhaba, daha çok küçük, sizden çok gördüğü için ve temel ihtiyaçlarını daha çok babanesi karşıladığı için öyledir. Çok haklısınız endişenizde böyle hissetmeniz normal ama bebeğiniz büyüdükçe size daha çok düşkün olacaktır.


arelsmommy

Hiç tatlı canınızı sıkmayın. benim oğlum 1.5 yaşındaydı plajda oynarken düştü ben düşünce tepki vermem gerçekten ciddi bir şey değilse de ağlamaz zaten kendi kendine kalkar en fazla acıyan yerini öper oyununa devam eder. Ama o gün düştüğü yerde onunla ilgilenen onu nazlayan şımarabileceği tanımadığımız yaşlı bir amca vardı. Normalde böyle davranan çocuk amcanın ahh yavrum düştün mü sen demesiyle koşa koşa ona gitti kucağına oturup yalandan ağlamaya başladı. Düşünün yani tam anlamıyla elin adamı... Hiç bir bağları yok. Kısaca sizin bir eksiğiniz, hatanız, kendinizi suçlayacak bir şeyiniz de yok. Çocuklar çok akıllı, bütün mesele bu:)


Aycadk

Sİze başka bir bakış açısı önermek istiyorum, ne mutlu ki şefkat ve sevgi ile bakan bir babaannesi var yavrunuzun, gidip ona sarılması bunun kanıtı. Yani siz çalışırken çocuğunuz gayet güvenli ellerde. Ve neticede siz onun annesisiniz ve ne olursa olsun tabi ki sizin yeriniz çocuğunuz için çok çok farklı olacak her zaman. Sevgiler.


beyaslale

Çocuk daha cok küçük..kim ne kadar yakın bunu bilemez..babaanne bakıyorsa ona gitmiştir..ama buyudukce neyin ne olduğunu anlar...hem kötü bir sey degil ona sarilmasi...


ilknur

Ayça ile aynı pencereden bakıyorum olaya ben de. Aynı hisleri bazen kızlarımın babalarına düşkünlüklerinde yaşıyorum. Sen git, babam gelsin diyorlar. Bir şey olduğunda anne değil, baba diye ağlıyorlar. Seni sevmiyorum babamı çok seviyorum diyorlar. Hem de 14 aylık falan değil 4 yaşındalar. Sizin bebeğiniz yaşındaki çocuklar öz bakımını yapan kişi ile bağ kurarlar. Bu bağın tek kişi ile kurulması ilk yıllar için önemlidir. Yani kendisine nasıl iyi bakılıyor, nasıl şefkat gösteriliyorsa annesinin olduğu ortamda bile birinci dereceden bakım yapana gitmiş. Bunda hiç bir anormallik yok. Sizi görünce onu istemese, ona git diye itiraz etse, sizden ayrılırken aşırı tepki gösterip ağlayıp feryat etse, ruhen hırpalansa içiniz daha mı rahat ederdi mesela? Onun annesi sizsiniz ve yeriniz ayrı olacak her daim. Lütfen bu duygularla çocuğunuza bu kadar güzel bakan babaanneye takmayın, kalbini de olabildiğince hoş tutun aksine.  Ne mutlu ki çocuğunuza bakan birinci dereceden bir akrabanız var. 


cancun

sonuçta çocuğun babaannesi. büyüyünce kimin kim olduğunu anlayacak. siz annesisiniz bunu kimse değiştiremez. 3. bir kişi tarafından değil babaannesi tarafından sevgiyle bakılıyor bu yönden bakmanızı tavsiye ederim. Cevaplamak için Üye ol