pişik/alerji sebebi ne olabilir?

ozgeozc soruyor: 3

Merhaba,

1 aydır bebeğimde pişik var. İleri seviyede değil. Bazen çok kırmızı ve hafif pütürlü oluyor, günün ilerleyen saatlerinde geçiyor veya ertesi gün geçiyor. Hameltan krem sürüp gün içinde kaka yaptığında hemen yıkayarak geçirebileceğimizi düşündük ancak geçmedi. Doktorumuz bir besine alerjisi olabileceğini söyledi. Alerji için kan testi yapıldı, orada neye alerjisi olduğu anlaşılamadı.

Deneme yanılma yönteminde, nar,portakal,mandalinayı denedik. Denemediğimiz kırmızı et, evde mayaladığımız yoğurt, sebzeler, tereyağı, lor peynir, bebelac ve aptamil toz mamalar var. Bunlar her gün yediği çok temel besinler olduğu için kesmeyi denemeyi şimdilik istemiyorum. Bu besinleri ayrıca nerdeyse 4 aydır yiyiyor. Ama pişik veya alerji olayı bir aydır var.

Benzer tecrübeleriniz var oldu mu? Neye alerjisi olduğunu nasıl bulabilirim veya sizce hangi besin sonradan alerji yapmaya başlamış olabilir?

Teşekkürler şimdiden..

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


Marlasinger

Ben de uzun bir süre önce bir başlık açmıştım aynı şekilde 1 aydır geçmeyen pişiği vardı kızımın.En sonunda çinko alerjisi olduğunu anladım.İştahı açılsın diye doktorumuzun verdiği bir şuruptu ve pişik kremi sürdüğümde daha kötü oluyordu ancak kortizonlu kremlerle geçiyor fakat kremi bırakınca tekrar başlıyordu.1-2 gün şurubu vermedim ve düzeldiğini gördüm.Birkaç ay sonra balık yağı içirdim yine pişik oldu içeriğine bakınca onda da çinko olduğunu gördüm.Şu anda çinkolu hiçbirşey vermiyorum ve ara sıra hafif kızarıkların dışında bir sorunumuz olmadı.Kızarıklık olunca zeytinyağı sürüyorum çok iyi geliyor.


CiciAnne

Bezle ilgili olma ihtimali var mı? Ada'ya primanın koruyucu kremi pişik yapıyor mesela...


breeze821

Merhaba oğlum doğumdan itibaren 3 ay yaralı popoyla gezdi.denemediğimiz almadığımız yaptırmadığımız ilaç merhem kalmadı diyebilirim.çareyi mecit efendi marka kantoran yağında bulduk.tavsiye ederim.bitki yağı hiçbir katkısı yok 5 günde eskisi gibi oluyor.krem yerine bunu kullandım aylarca çok faydasını gördüm.bir de illaki alerji söz konusu olmayabilir.biz mesela hazır mendillerden değilde pamuk ve suyla silip,kuru havlu peçeteyle durulayıp öyle uyguladık.deneyin derim. Cevaplamak için Üye ol