Geceleri alt değiştirme

Annegozuyle soruyor: 10

Gece uyanınca altını değiştiriyor musunuz?

3 aylık kızım ve 18:00 gibi yatıyor. Sonra gece saat 01:00'de altını değiştiriyorum. Bazen de sabah 05:00 gibi kaka yapıyor ve yine değiştiriyorum.

Farkettim ki gece 01:00'de mutlaka mıkırdanıyor ve altını değiştirmem gerekiyor. Acaba alışkanlık mı oldu? Değiştirmeden sabaha kadar kalabilir mi dersiniz? Siz nasıl yapmıştınız?

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


esraozlem

Ben Ada'nın gece uyanmalarının bitişi ile birlikte (2.ay) kaka yapmadığı zamanlar dışında alt değiştirmeyi de bırakmıştım ancak birkaç ay önce sabahları bezi dolmuş taşmış ve body+pijamalarının göbek/bel kısmı ıslak kalkmaya, geceleri de sanıyorum bu yüzden sık sık uyanmaya başlayınca kendim yatmadan kontrol etmeye ve gerekiyorsa bezini değiştirmeye başladım. Gece alt değiştrime uyanma olasılığına karşı uyku kalitesini bozuyor diye çok tavsiye edilmiyor ancak bu şekilde daha rahat uyuyor ve hastalanma riski de kalmıyor.


evren

Ben de tam zamanını hatırlamıyorum ama sanırım 3. aydan sonraydı geceleri kaka yapmamaya başlayınca alt değiştirmeyi bıraktım.


Annegozuyle

Hımmm, kaka yapmazsa değiştirmemeyi deneyeyim ben birkaç gün bakalım.

Teşekkürler arkadaşlar:)


mkv

Ben bizim oglusun altini geceleri hic degistirmedim, kaka disinda. ancak ne zaman ek gidaya gectik ve bol bol su icmeye basladi sabahları beli islak uyanmaya basladi. ondan dolayı geceleri tekrar altinı degisitimeye basladik.


Annegozuyle

mkv, yaklaşık 12 saat uyuyor. Bu kadar zaman değştirmeyince pişik olmuyor mu?ozguranne

Tam zamanını hatırlamamakla beraber, kaka dışında ben de değiştirmeyi bırakmıştım. 3. ay sonrası bir zamandı sanki. 


Pişik genelde kakadan oluyor. Gerçi beze ve miktara da bağlı sanırım. Geceleri daha az yapıyordu Ela.


mkv

Dağlarkızı, yok bugune kadar hic olmadı. Ama ben gunduzleri bakimina cok dikkat ettim. her sabah actigimda kaka yapmamış dahi olsa poposunu yıkadım. Islak mendil evdeysem hic kullanmadım. su anda bile en son ben gece yatmadan once altını degistiriyorum , sabah kadar bi 7-8 saat aynı bezle kalıyor.


EsraEA

Ben çok nadir zamanlar dışında hiç değiştirmedim. 23 aylık oldular, gece kaka yapmaları ya birdir, toplam iki olmamıştır. Buna ufak bebeklik dönemleri de dahil. Ama sabah kalkar kalkmaz da ilk işim bezlerini değiştirmek.Allegro

1 aylıktı gece değiştirmeyi bıraktım ancak diş çıkarma döneminde gece kaka yaptığı olmuştu bir tek o zaman yine değiştirmeye başladım. Alışkanlığa dönüştürmeden bırak derim.

www.kaymacina.wordpress.com


Annegozuyle

Cevaplar için teşekkürler. Alt değiştirmeyi bıraktık geceleri. Ama sabah ilk iş.


Cevaplamak için Üye ol