Yedidoğan için kışlık giysiler nasıl olmalı?

nurturia soruyor: 4

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


nilinmasali

tiara merhaba öncelikle sağlıklı doğumlar dilerim ,bebeğinizin gelişimi nasıl bilemiyorum ama kızım 49 cm 3200 doğmuştu ve ben o beden (50 cm) tulumları ilk 2 ay giydirmiştim o minicik gözüken 56 cm kıyafetler kızımın yanında dew gibi duruyorlardı,tamam çok abartmamak lazım ama 2 tane polar tulum(genelde dizleri karınlarına cekili duruyolar ve 2 parça kıyafetlerle kucağa almak vs zor oluyor,sürekli toplanıyo o kıyafetler) uzun çıt çıtlı 4-5 body bir kaç tanede patikli alt bulundurursanız işinizi görür ilk etapta,hemen küçülüyorlar doğru ama hemencecikte kirleniveriyolar ,bazı zamanalar üstünü giydirip tekrar soymanız bile gerekiyor :) e yıkanması kuruması derken çıplakta kalmasın kuzucuk:)


_cereninannesi_

Tatlım benim kızım tam 1 ocak doğumlu yani tam kış bebeği. ben ne yaptım;
-kuzuma önce ince sıfır kol atlet,üstüne kısa kol atlet. alttan çıtçıtlı bunlar,
-üstüne penye tulum,
-üstüne kadife tulum
-işte kafada eksik etmiceğimiz bir şapkamız ve eldivenlerimiz.
-çok soğuk olursa üşürse kilotlu çorap yeterli olur.
Fıstık gibide büyüdü hiç hasta olmadı maşallah.
Tabii evin ısınmasına göre de ayarlamak gerekir.


silky

ilk 4-5 ay en rahat kiyafetler ayaklari patikli tulumlar oluyor. Ben mothercare in 3 lu satilan tulumlarindan bol bol almistim. 0-3 ay sadece 1 takim almanizi oneririm. cok cabuk buyuyorlar. 3-6 aylik olanlardan 2-3 takim alabilirseniz bol bol giydircek kiyafetniz olur.  icine giydirmek icin alttan citcitli kolsuz bodyleri cok kullanmistim. Disariya cikarken fermuarli mont tulumlar bu aylar icin en rahat olanlar. kolar dogumlar dilerim.


ozalp07

doktorumuzun dediği kendi üstünüzün bir kat fazlası. evin sıcaklık durumuna göre bunu ayarlayabilirsiniz. mothercare kışlık body lerin yakaları çok açık kullanışlı değil, yazlıklarınında penyesi çok kalın(en azından antalya için). üşütmekten çok terletmemek daha önemli gibi.  sağlıklı doğumlar.
Cevaplamak için Üye ol