Tek uyku

nnunnis soruyor: 8

Merhaba hanımlar oğlum 16,5 aylık ve saatler geri çekilince uyku düzenimiz değişti.Artık akşam 9 da uyutuyorum sabah da 8-8,30 gibi uyanıyor.Gecede 5-6 kere uyanıyor.Sorunumuz şu ki artık gündüz uykusunu teke düşürdük ve öğlen bir kere 1-1,30 saat uyuyor.Merak ettiğim nokta gündüz uykusunun süresi sizce yeterli midir yada zamanla bu süre daha da uzar mı.Bana sanki bu süre azmış gibi geliyor.Tek uykuya geçişte tecrübe etmiş deneyimli annelerin fikirlerine ihtiyacım var.

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


ipekkusgoz

Toplama bakarsanız bence yeterli akşam 9 sabah 8 gayet iyi. Ama biz gündüz uykusu teke indiğinden beri 3 saate yakın uyuyoruz.


ozURel

Uras 2 gündür gündüz uykusu yapmıyor bile.. yaptığı zamanlar da 1-2 saat uyuyor , bazen daha az bile olabiliyor..
Aslında uykusu da geliyor, ama uyumamak için resmen direniyor..
yani yine de iyisiniz...julyet

aslında totalde ne kadar uyuduğu önemli. efe 12.5 aylık ama sizin bebeğinizle bire bir aynı bir düzeni var. tek uykuya geçince bu kadar az uyuması banada garip gelmişti ama fark ettim ki 10 saat olan gece uykusu 12 saate çıkmış ve akşam uykularına daha kısa zamanda dalıyor. ve zamanla uzuyor uykusu. dün 1.5 bugün 2 saat uyudu sanırım düzen tam oturana kadar uyku süreside uzayacak


nilinmasali

kızım 1 yasa kadar nerdeyse hiç uyumadı gündüzleri,1 yas sonrası önce 3 saatlik tek uyku uyumaya basladı,son 1 aydır yine 1 saate düşürdü,uykuda genetikle ilgiliymiş sanırım ve doktorumuz ,ihtiyacı olsa uyurdu yapacak birsey yok diyorSanemm

Bebeğim tek uykuya geçti geçeli günde 3 saat öğlenleri uyuyor. Çocuklar için uyku saati 21 iken bebeklerin 21'de uyutulması geç oluyor. Bu sayede okul çağına gelince de 21'de uyumayan bir nesil var malesef.


Erken uyuyunca çok uyumuş da gündüz uyumazmış gibi düşünmeyin, bebeklerin büyümesi için ne kadar uyku o kadar kardır. Ayrıca ''uyku uykunun mayasıdır''.


neretva

Biz tek uykuya ilk geçtiğimizde 1,5 saat uyuyordu. Sonra sonra 2 saate uzadı. Şimdi çok yorgunsa 2 saat 20dk oluyor ama dişi ağrıyorsa, gıcıksa o gün yine 1,5 saate iniyor. Ağlamadan uyanıyorsa tekrar uyutmaya çalışmıyorum. Ağlayarak uyandığında uykusunu almamış oluyor ve bazen biraz daha uyuyor.

Gece uykusu 8:30'ta başlar, sabah 7'de uyanır. Saatler geri alınınca 1 hafta zorlandı, 2-3 gün 6'da, 3-4 gün 6:30'ta uyandı. Öğle uykusu 1-3:30 arasında. Yani toplamda 12,5 saat. Sizinki de aynı. Gece yatışı biraz erkene almaya çalışabilirsiniz, belki gece daha az uyanır.


seres_esra

benim kızım da 7-8 ayından beri tek uyku uyur 3-4 saat uyurdu ta ki 2-3 ay öncesine kadar şimdi de uyuyor bazen 1 saat bazen 2 bazen 3 ama genelde uyumak istemiyor yani uyumadığı günlerde oluyor o zman da akşam 8veya 9 civarında uyuyor sabah 9-9:30 gibi kalkıyor ama gündüz uykusunu uyursa gece 11den önce uyumaz ne yaparsam yapayım uyuduğu zaman deliksiz uyuyor çok şükür 


iflah_olmaz

öğlen 2.uykuyu uyutmazsam mümkün değil akşam yemeği falan yemez bizimki.ille de uyucam diyo.yastık battaniye getiriyo.bu yüzden saat 11-13 2 saat saat 03:30-04:30 1 saat şeklinde iki uyku uyuyor gün içinde.ama geceleri maalesef çok sık kalkıyor.sabah da 07:00-07:30 arası uyanır.


Cevaplamak için Üye ol