İkilem doktor mu hastane mi

nurturia soruyor: 3

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


ketrin

ben  yenidoğan yoğum bakımı olmayan bir hastanede asla doğum yapmazdım. Çok önemli. benim kızım mesela 5 gün küvözde ve yoğun bakımda kaldı. ya olmasaydı.. düşünmek bile istemiyorum. Bu canınızdan bi can zaten. kriterleri iyi olan bir yerde doğum yapın tabiiki ama doktorunuz doğum yapacağınız hastaneye gelebilir. mesela benim doğumu amcam yaptırdım aslında Avrasya hastanesinde çalışır, ama ben Acıbadem Bakırköy de doğum yapmak istedim oraya geldi. Sizde doktorunuz seçebilirsiniz hangi hastane olursa olsun.
Sağlıklı doğumlar dilerim


nurus

elbette ki doktor ve onunla olan iletişim diaolog çok çok önemli.ama doktor vazifesini tamamladıktan sonra hoop diye çekiliyor ve biz hastane ekibi ile karşı karşıya kalıyoruz.ekibin deneyimi,donanımı,iletişimi,bize olan duyarlılığı,tecrübesi ve teknolojisi çok daha önemli oluyor.doktor doğumdan sonra 1-2 kez uğrayıp nasılsın diye sorarken hemşire, hastabakıcı,ebe vs...bu kişilerle sürekli 1-2 gün birlikte oluyoruz.


mümkünse çok iyiyse doktorunuz seçtiğiniz hastaneye gelebilir.değilse hastanede tavsiye alacağınız bir doktorla doğumunuzu tamamlayabilirsiniz bence..


Sanemm

Türk insanının en büyük özelliği durumla değil durumun içerisindeki kişilerle duygusal bağ kurması. Ben 36. haftamda değiştirdim, zamana mekana ve normal doğum tecrübesine bağlı olarak.


Doğum sırasında sizin için önem taşıyan konular ne ise ona göre karar verin, kişilere göre değil....Cevaplamak için Üye ol