Diş Jeli

Oznur soruyor: 8

Bebeğinizin diş çıkarma süreci içerisinde diş jeli kullanan varmı?Önerirmisiniz? Ya da ne  önerirsiniz acaba?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


meycan

Dentinox kullanmıştık. Ama çiğ pırasa kemirmesi de rahatlatıyormuş...


ikicocukannesi

dentinox ve calgel olmalı adı tam hatırlayamadım(lila renkli) kullandık. cok da kayda deger bir fark gormedim.

ama pırasa oyle mi hic:) pırasayı dolaba koy, sogusun. sonra ver eline kemirsin. acayip rahatlıyordu benim minnolar. basında bekle ama kaza olmasın.

hoscakal.


ikicocukannesi

:)
aynı anda aynı seyleri yazmısız meycancım,
kalp kalbe karsıymıs:)


Zelal_

Doktorumuz kullanmamamızı önerdi. Alternatif olarak karanfil yağını bile sordum, bizim doktordan ona da vize çıkmadı. Neticede bugüne kadar bişey kullanmadık. Sorunuzun cevabını veremedim ama doktorumuzun özellikle kullanmayın demiş olması sebebiyle cevap yazdım. :)meycan

:) öyle valla canım...
bir de parmağa takılan diş temizleme aparatları var ya, üstüne biraz dentinox sürüp hafif hafif masaj yapıyorduk çok rahatlıyordu.
Azıları çkarken doktor dentinox rahatlatmaz diye bir karışım yapmıştı. Şimdi tam hatırlayamıyorum gliserin+anestol gibi bişeydi, ama yanlış olmasın emin değilm


Oznur

Herkese hızlı yanıtlar için çok teşekkür ediyorum. Ön kesiciler dışında bize merhaba diyen azılar şu sıralar biraz can sıkıcı. Anlaşılacağı üzere diş konusunda pek tembeldik bugüne kadar. Şimdi diğer eksik dişlerinde peş peşe aynı süreçlerde gözükmeleri ihtimali(daha patlamayan dişler bekliyor)önlemimizi alalım dedim.
Hemen  tedarik durumuna geçiyorum. Dentinox ve pırasayı hemen deneyeceğim. 
Sevgiler


hilaltimur

dentinox kullanıyoruz, faydasını da gördüğümüzü hssediyorum


Oznur

Hafta sonu ön ufak alt sağ dişimiz ağrı yaptı ki eliyle sürekli bize göstermekten bir hal oldu. Zorlada olsa anlatarak dentinox sürdük. Umarım iyi gelmiştir.Çok teşekkürler herkese.


Cevaplamak için Üye ol