Kendi odasına geçirmelimiyim?

elif_ozennn soruyor: 3

kızlar merhaba.
 kızım 73 günlük kolikli bir bebek.gündüz salonda ana kucağında,gece bizim odamızda park yatağında uyuyor.gece uykuya 7 de kendisi dalıyor.ancak sabah 4 buçuktan 6 ya kadar ıkınıyor ve defalarca kalkıp uyutmaya çalışıyorum. bir de kızımın uykusu çok hafif,yatağımda yön değiştirsem hemen kıpırdanıyor ve odaya sessizce girmek ses çıkarmamaya çalışmak gerçekten çok zor.acaba odasında mı yatırmaya başlasam diye düşünüyorum.bunun için de gazının bitmesini mi beklemeliyim bilemiyorum?çünkü 4 buçuktan sonra beni defalarca çağırabilir.acaba gazı bitince 4 buçuktan sonraki ıkınmaları uyanmaları bitermi?bilemiyorum ne yapmalıyım?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


fistikcik

2 aylık bir bebeğin sabah 4:30-5 gibi uyanması kadar normal bir şey yoktur. Üstelik yanlış anlamadıysam gece uykusuna saat 19:00 gibi geçiyor ve sabah 4:30'a kadar uyanmıyor (doğru mu anlıyorum ?). Bu kadar uzun süre kesintisiz uyuyan bir bebeğiniz olduğu için sevinin ve sabah uyanmasının normal olduğunu kabullenin.

Odasına geçirip geçirmeme kararı tamamen hissiyatınıza, annelik yaklaşımınıza bağlı bir karar. Çoğu anne 3 aylık olana kadar kendi yanında uyumasını tercih ediyor. Ama kimileri daha erken odayı ayırıyor. Kimileri de -benim gibi- çok daha uzun bir süre birlikte uyuyor. Bebeğiniz gece uyanmıyorsa ayrı bir odada olmasında bir sakınca yok. Ama gece uyanmaya başlarsa sizin için aynı odada olmak daha kolay olabilir.


CokBilmis

Ben 2 aylıkken odasını ayırdım. O şekilde ben daha rahat uyuyordum.


İçinizden nasıl geliyorsa öyle yapın. Bunun doğru cevabı yok.


ozgeoyku

ıcınızden nasıl gelıyorsa doktora gore kurallara gore buyumuyor ne yazıkkı cocuklar ben 35 gunlukken ayırdım odasını cunku gece uyanmıyordu sımdı babayı attık kızımla ıkımız yatıyoruz cunku cok sık uyanıyor emmek ıcın ve gıdıp gelırken cok yoruluyorum bı donem oyleydı sımdı boyle bundan sonra ne olur bılınmez ....Cevaplamak için Üye ol