Grîbe çözùm:(

g6_ soruyor: 7

kızlar oglum 3gundur grip dr peditus ve diş jeli verdi malesef işe yarama denz suyu sıkıyorum gene fayda etmh napmam lazhmyor

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


benjamin2010

Grip büyüklerde bile 1 haftadan az sürmez.o yüzden mucize çözüm beklememek lazım. Rahatlatmak adına:burnunu açık tutmak,yastığını yükseltmek, bitki cayı vermek ve ateşi 39 üzeri olursa da ates düşürücü vermek yeterli .

Oglum da suanda grip ve ben bunları yapıyorum . Neticede bağışıklığı güçleniyor .

Gecmis olsun.


CokBilmis

Peditus öksürük kesici değil mi?

Öksürük kesicilerin pek çok ülkede yasak olduğunu biliyor musunuz?


masalmasal

Peditus solunum yolu enfeksiyonlarında kullanılan bir ilaçtır. Ateş düşürücü, ağrı kesici, balgam söktürücü, burun tıkanıklıklarını giderici ve alerjik belirtileri önleyici etkileri vardır. 


Ulku

pinar'in bu haftaki mailinden:


"...Acil durumlar haricinde doktora gitmeyen, gidemeyen Anadolu Halkı'nın keşfettiği şeyleri uygulamaya başlıyorum derhal. 

Adaçayı gargarası en efektif çözüm oluyor çok kez. Adaçayını kaynatıyoruz, soğutuyoruz, cam şişeye doldurup serin bir yerde muhafaza ediyoruz. Okuldan her gelişinde gargara yapıyor İpek bununla. 

Sabahları okula giderken bir tatlı kaşığı pekmez içiyor mutlaka. Yapışkan bir öksürük baş gösterirse destekleyici tedavi olarak ballı ıhlamur, tek başına bal ya da... 

Yine yapışkan enfeksiyonlarda erkek çam kozalaklarının akıntısından yapılan; yabani armut ile tatlandırılan Andız Pekmezi'nin faydasını çok gördük. 

Grip başlamışsa..? Gün içinde bol bol çorba, bol bol sıvı, bol bol taze sıkılmış meyve suyu içiriyorsunuz ya... İşte o meyve suyunun içine üç - beş damla kekik suyu damlatın. Isınır ısınır toparlar... Hem de mucizevi bir hız ile. :)... "


MCA

Lütfen peditus kullanmayın.

http://www.saglikbilgisi.gen.tr/oksuruk-surubunda-gizli-tehlike.html

burun tıkanıklığı için serum fizyolojik sıkıp otri bebe nazal burun aspiratörü ile çekmek çok faydalı oluyor. ben grip için ekstra hiç bişey yapmıyorum. bol bol emziriyorum, su veriyorum, ateşini takip ediyorum. çok ağladığında ağrısı olduğunu hissedersem 1 ölçek calpol veriyorum bu kadar.


Ulku

bilinen oksuruk suruplarinin listesi surada mevcut:

mert_mert

ülkü bilinen öksürük listendekilerden şükür biz hiç içmedik.ama peditus bildiğim hapşuruk ve burun akıntısı için.ben hiç öksürük şurubu olduğunu bilmiyordum herhalde değil.ben genelde öksürdüğünde ballı limon veriyom..öksürüğü azalyor gerçekten.Cevaplamak için Üye ol