"çoğu çocuk sever elektrikli aletleri." demeyin.okuyun lütfen!

sappho soruyor: 10

Selamlar,
Oğlum,1 yaşından beri elektrikli aletlere çok meraklı;ama bir elektrik süpürgesi sevdası var kii şaşılacak boyutta.Onun deyimiyle "guv guv". Aşırı merakından dolayı sakladım,attım, yok, gitti dedim. Baktım kavuşamayınca aşkı daha da büyüyor.Son 15 gündür her zaman gözünün önünde olursa önemsizliğini yitirir düşüncesiyle salonun ortasına koydum. Herkesin salonun ortasında sehpa olur bizimkinde guv guv var.Evime yabancı biri geldiğinde "aaa temizlik mi yapıyordun." diyorlar. "Yok" diyorum "o aksesuar":)) şimdi iyice kişiselleştirdi.Onu ıslak mendiliyle siliyor,bakımını yapıyor,uykuya giderken ona da git uyu diyor,yemek yerken o da yesin diyor,onu öpüyor,seviyor....anlatıyorum: onun ağzı yok,yemek yemez,uyumaz,o annenin, yere dökülen ekmekleri temizliyor,diyorum,nafile. Guv guv da guv guv.Başka evlere gittiğimizde ilk iş guvguvlarını arayıp bulmak oluyor.Yakın çevreme çok sevimli geliyor bu durum,eğleniyorlar,hatta bu sevdadan kariyerine bile pay çıkarıyorlar. Elektrik mühendisi olacakmış:) ama gelgelelim ben artık çok endişelenmeye başladım.Ya bir doktora mı götürsek bile diyorum,gülüyorlar bana,çocuk işte diyorlar. Elektrikli alet merakı olan çocuk gördüm de böylesine hiç rastlamadım. Eğer sizde ya da çevrenizde varsa söyleyin de bir rahatlayayım allahaşkına.

Bu soruyu cevapla


23 Cevap


mert_mert

eskiden işyerinde bir arkadaş bana bundan bahsetmişti ya çocuklara süpürge dayanmıyor yine sopasını kırdılar filan diye.bende aman saklayın vermeyin eline diyordum meğer aşıklarmış süpürgeye ama saçma gelmişti o zaman .hadi canım süpürgenin aşkımı olur merak etmiştir düğmesine basmak filan diye düşünmüştüm.çok sonra misafirlikte rastladım kadın oğlunu süpürge koymuştu önüne oyna tamam diye.meğer oda aşıkmış :)) yıllar geçti baktım bizim oğlanda aşık oldu :) ve netten bakınca hatta doktoruna sorunca nedense süpürgeye meraklı çok çocuk varmış ama ölede örseleme gerekince oynasın sürekli üzün verme dedi.biz misafirliğe gidincede oğlum hep kapı arkalarında süpürge arıyordu ben bazen sorulunca şey oyuncak bakıyo diyordum utanıp :S aslında netten yazınca çok kişi var.hatta facede ikizleri olan arkadaşım sürekli resim paylaşıyor ve her resimde süpürge var ellerinde.. bizimkine ben eski süpürgenin sapını verdim ben süpürürken oda onunla süpürüyor ama sonrasında izin vermiyorum abartıyor biraz.zamanla azalır merak etmeyin ben bir ara teknosa filan gimriyordum oğlum çıldırıyordu süpürgeleri görünce vaouuu vauu diye bağırıyordu.YALNIZ DEĞİLSİNİZ BENCE:)))


nihal38

eveeeeeet işte belediğim konu acılmıs :)


benim oglum 15 aylık ve 2-3 aydır süpürge hastası, şarjlı el süpürgesini de seviyor normal ev süpürgesin ide ve gırgır gibi olanları da seviyor. birinin evinde görünce mutlaka ister, vermeyince ağlar

evde onru bulamazsam bilirimki süpürgenin yanına gitmiş ona dokunuyor evi süpürüyor gibi yapıyor :)

ben öyle cok kaygılanmadım mutlaka gececektir sizde cok kaygılanmayın her cocuk farklıdır ama elktrikli süpürge askı hemen hemen hepsinde var.
sizinki garip bir durum değil yani.


esgi

Yalnız değilmişim yaşasın :))
Aynı durumda sayılırız, sizinkinin 7 ay gerisinde bir oğlum var, ama yaşadıklarımız birebir neredeyse. O yüzden rahatlayın :) Bizimkinin kariyeri temizlik görevlisi olma yönünde hatta, elektrik süpürgesine; şarjlı el süpürgesi, vileda, ıslak mendille eşyaların tozunu alma, yer beziyle eğilip de yerleri silme gibi aksiyonları da ekleyebilirsiniz :) Daha da ilginci, temizliğe gelen ablamızı hiç iş üstünde görmedi, ben de ablamız her şeyi hallettiği için oğlum doğduğundan beri pek temizlik işine girişmedim. Kısaca bunlar tamamen içten gelen hareketler bence. (temizlik konseptine dahil ürünler dışında rondo, çaycı, katı meyve sıkacağı, tencere-tava, mikser, buhar kazanlı ütü, saç kurutma makinası vs.. de favorilerimiz arasında)

Elektrik süpürgesi konusuna gelirsek, "vu vuu" muzu yatak bazasının altında saklıyoruz biz. Şu ana kadar güvenli bir mekan oldu. Dışarda bırakmayı denedik ancak hevesi hiç bitmedi malesef. Hatta dışarıda kalan süpürgeyle 2,5 saat evin her odasını süpürmesini izledim diyebilirim. Annemin tecrübesi ise 1 tam gün şeklinde. O gün bugündür bütün süpürgeler baza altında. Geçen salı temizlik yapan ablamız dışarıda unutmuş mesela, biz de gözden kaçırdık, abladan sonra 1 saat de oğlum süpürdü evi. Elinden almaya kalkarsam katıla katıla ağlıyor. O yüzden dediğim gibi en güvenlisi saklamak bizde.

Başka evlerdeyse sadece gösterip istiyor, bizim olmadığını açıklayıp ev sahibinin izin vermeyeceğini söylediğimde ısrar etmiyor.

Valla ne diyeyim, çoğu anne "niye her istediğini veriyorsun" diyebilir, ama ben bunlarla oynamasının kişiliğine yararlı olduğunu görüyorum, o yüzden kararımdan da memnunum. Bu tutkular da geçici bence. Hiç sıkmayın kendinizi...


fistikcik

Böyle bir tecrübemiz yok, ama onun ağzı yok, yemek yemez, uyumaz demeyin bence. Nasıl oyuncaklarına yemek yediriyorsa ona da yedirmesi çok normaldir. Hayal gücünü sınırlamayın. İsterse süpürgenin yemek yiyeceğini hayal etsin, ne güzel işte.


mert_mert

zaten kızlarda değilde erkek çocuklarda oluyor bu istek.duyduğum ve nette süpürge ile okuduklarım hatta ikiz çocukları olan arkadaşımında erkek çocuk.sappho

Valllaha fıstıkçık,siz de bazen ona Mecnun'un Leyla'ya baktığı gibi baktığını yakalayıp ona sarılarak guv guv,guv guv deyip onu sevip öpüp koklayışını görseydiniz hayal gücü mayal gücünü boşverirdiniz:)) hayal gücü çok geniştir ve biz de annesi babası olarak hep destekleriz;ama bu durum endişe verici bir hal aldığından engelliyorum hayal gücünü.Varsın guvguva da yemek yedirmeyi hayal etmeyiversin:)))


Şu 3 yorum bile benim rahatlamamı sağladı,"oh be varmış." dedim. Teşekkürler arkadaşlar.


nurus

nedir bu elektrik süpürgesine olan sempati ne kadar ilginç..


kızım da bu tarz değil başka türlü bir takıntı var.çok üstünde durmuyoruz ama ilginç tabi.
eve temizliğe gelen ablamız dışında kimse kullanamıyor elektrikli süpürgemizi.haftada bir açılıyor bizde süpürge mecburen.ne bana,ne anneme,eşime izin vermiyor tepinerek çığlıklarla ağlıyor kızım.o süpürge hanife ablamızın o kadar !!

susam serpilmiş heryere,açmak zorundayım.anlattım.ama yok!5 dk.lık süpürme işi 15 dk.ağlamasına neden oldu :)


minigim_sare

Bizim de hem seviyor hem de korkuyor . Ben süpürge yaparken mutlaka yanımda olmalı izlemeli beni. Başka odada durmuyor yanında kim olursa olsun.ama kapının önüne falan koyayım ordan geçemiyor. Vuv vuv diye bağırıp beni çağırıyor. Yanına geliyor ama süpürgeye dokunup geçemiyor :-) 
zuzummm

3 yıl önce iş yerimde bi arkadasın 2 yas civarı bir oğlu vardı.ben de o zaman daha evli değilim coluk cocuk hakkında pek bilgim yok :)

kadın bi gün gec gelmişti işe ne oldu nerdeydin dedik

aldığımız cevap işte bu soruyu yanıtlamama neden oldu :)))

bim 'E  GİTMİŞ SABAH SIRAYA GİRMİŞ  erkenden cünkü oyuncak elektrikli süpürge varmış.
oğlan makine delisi bozuyor dedi sürekli :)
ilk orda duydum. hatta ütü filan almışlar ayrıyetten...

endişe  etme zaten yukarda diğer arkadaslar biçok örnek vermiş :)


Yesil_anne

Can ın da sevdası vardı süpürgeye karşı ...ama ben ilgisini anlar anlamaz pek depreşmeden onada bir süpürge aldım.M.c den azda olsa bi çekim gücü ve sesi var.

 

 

 Cevaplamak için Üye ol