1 sene sonunda annede süt durumu

aytude soruyor: 5

Bebeğim 1 ay sonra bir yaşını tamamlayacak.  Çalışıyorum. Sabah öğlen ve akşam 6da, bunun dışında gece 12de, 3'te emziriyorum. Fakat sütüm sanırım gece karnını doymuyor artık, saat 10 öğününü mama olarak veriyorum. beni yine de emmek istiyor 2-3 saat sonra, sinirleniyor, bağırıyor. Açlıktan mı? Bir kaç gece zorla kendime gelip mama verdim sabaha karşı, 4 gibi,güzel uyuyor mama içince.

Bunun dışında, sütüm artsın diye 1 haftalık iznimde sık sık emzirdim ama artık öyle birşey de olmuyor. 1 yaşında ne kadar emziriyordunuz? Gündüz emzirmeye devam edeyim mi? Geceye mi kalsın, sizler nasıl yaptınız?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


larem35

bir hafta oncesine kadr gunduz emmelere yok gibi birşeydi.5,6 aydır sadece geceleri emiyordu.son bir haftadır gunduzde 2 kere uzun uzun emmeye başladı oğlum.oğunlerini yıyor ama yınede emmek istıyor.sutte eskısı gibi çok değil.bende şaşırdım ne yapacağımı.. 


tandemmom

 Merhaba benim oğlumda 11 aylık canım...  
Ben gündüz emzirmeyi bırakıp gece devam etmeyi doğru bulmuyorum.Aslına bakarsan tersi daha makbul..11 aylık olmuş çocuk gece acıktığı için değil emmeye alıştığı için kalkar.Nitekim 8.ayından sonra bebekler yetişkinler gibi tüm gece beslenmeden durabilirler.
 Ben öyle yaptım 8.ayından sonra gece emzirmeleri kestim yavaşca.Su veriyordum kalkınca.Memeye ihtiyacı olduğuna kanaat getirdiğimde veriyordum -korku gibi- ama onun dışında 8 ay bitmeden gece emme bitti.Tabi yatmadan yarım saat önce esaslı bir mama yiyor yulaf ve tam buğday unlu.Hem emme dürtüsü tatmin oluyor mayışıyor hemde tok kalıyor.Ve de deliksiz uykular geliyor:)


larem35

kesinlikle katılıyorum,gece beslenmesini kaldırmak,deliksız uyumasını sağlamak lazım.bende bunun için uğraşıyorum..


firavun

gece emzirmesini(yada süt vermeyi) dr.umuz diş gelişimi açısından önermediği için 1 yaş sonrası gece emzirmelerini önce azaltıp sonra bıraktım..gündüz her öğün sonrası emdi,2 yaşını doldurana kadar..


Aysegul_

ben de merak ediyorum aslında bunu. bizimki memeye çok düşkün olmadı hiç. yani ben hiç teklif etmesem o hiç istemez bütün gün. uzun süre emmemiş olsa bile, meme diye göstersem bile, bazen 1 2 kere çekip hemen bırakıyor geri yani toplam 10 sn filan :) zaten emdiği zamanlarda da etrafta kimsenin ve herhangi dikkat çekici bir oyuncak vs olmaması, ses vs olmaması gerekiyor, yoksa yine emmiyor. bir kaç aydır emerek uyuyor sadece uyku öncesi emzirebiliyorum. gündüz iki kere uyuyor bir de gece uykusuna yatarken toplam 3 kere gündüz emmemiz, saat 10, 15 ve 20 civarında. yemekleri ise sabah 8 de kahvaltı 13 civarı öğle yemeği akşam 18 civarı akşam yemeği. gece ise uyanmaları giderek artmaya başladı. şu sıralar 4 kez filan emiyor gece. aslında daha sık uyanıyor ama bir kısmında emzirmeden tekrar uyutabiliyorum kolayca, ama 2.5 3 saat geçince emmek istiyor ve başka türlü uyumuyor. böyle olunca diyorum gündüz zaten az emiyor, gece emmesini kesersem sütüm iyice azalacak, yeter ki emsin bari gece de olsa napalım diyorum. bir yandan bu diş çürüğü vs meseleleri düşündürüyor beni. bu arada yine aynı düşünceyle akşam yatarken muhallebi mama vs vermedim hiç. sanırım bu yüzden belki de daha çok acıkıyor gece. yanlış mı yapıyorum bilmiyorum..Cevaplamak için Üye ol